pondělí 28. května 2018 Vilém
43. kolo extraligy

Kometa zastavila šňůru nezdarů, Zlín udolala 3:1

aktualizováno 26. 1. 2018 21:47

Po sérii tří proher se hokejisté mistrovského Brna dočkali zisku plného počtu bodů. Ve 43. kole extraligy zvítězili nad Zlínem 3:1. Výraznou měrou se pod úspěch podepsal brankář Marek Čiliak. Kometa se proto posunula na čtvrté místo tabulky. Naopak Zlín vyšel potřetí za sebou naprázdno a ve vzájemných duelech v základní části získal jen dva z dvanácti možných bodů.

Tomáš Vondráček se raduje z gólu proti Zlínu

Berani ve snaze získat důležité body v boji o postup do play-off vsadili od úvodních minut na útočný hokej. Soupeře nepříjemně napadali hned po ztrátě kotouče a Kometa měla s touto taktikou problémy při zakládání protiútoků.

V 8. minutě se po chybné rozehrávce Nahodila dostal na modré čáře k puku zlínský útočník Veselý, který ovšem při sólovém nájezdu nepřekonal Čiliaka. Brňanům pomohl k získání náskoku důraz útočníka Malleta, jenž vyhrál souboj se zadáky Matějíčkem a Žižkou o nahozený kotouč v rohu kluziště a z jeho přihrávky Vondráček překonal Kašíka.

Po vedoucí brance získali domácí převahu. Obránce Ondřej Němec nastřelil v 15. minutě tyč a další šance Erata zlikvidoval pozorný zlínský brankář.

Vysoké tempo ve druhé třetině opadlo, oboustranně zvýšená bojovnost se odrazila v nervozitě, šarvátkách a častých vyloučeních. Kometa zvýšila ve 31. minutě svůj náskok z přesilovky, když po přihrávce Erata překonal Kašíka střelou od modré čáry obránce Krejčík. Také Berani se gólově prosadili v početní převaze, ve 38. minutě dal totiž kontaktní gól po vyšachování domácích obránců Okál.

Ve třetí třetině se Zlín pokoušel o zvrat. Nicméně nevyužil ani jednu ze tří přesilovek. I když si vypracoval střelecké příležitosti, neporadil si s brankářem Čiliakem. Naopak pět minut před koncem zápasu pečetil výhru mistrovského celku Ondřej Němec.

43. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - Aukro Berani Zlín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Vondráček (Mallet), 31. Krejčík (M. Erat, Zaťovič), 55. O. Němec (J. Hruška, Krejčík) - 38. Okál (D. Šťastný, Roberts Bukarts). Rozhodčí: Úlehla, Kubičík - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:9, navíc Roberts Bukarts a Žižka (oba Zlín) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7700 (vyprodáno)

Brno: Čiliak - O. Němec, Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec - M. Erat, J. Hruška, Zaťovič - Haščák, V. Němec, Vincour - H. Zohorna, Nahodil, Mallet - Vondráček, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Horáček.

Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka, Matějiček - Okál, D. Šťastný, Roberts Bukarts - Ondráček, Fořt, Klhůfek - Kubiš, Fryšara, O. Veselý - Václavek, Popelka, Illo. Trenéři: Robert Svoboda a M. Hamrlík.

Kamil Pokorný (Brno): "Po výsledkově nepovedené sérii jsme potřebovali a chtěli vyhrát. To se nám povedlo, ale nerodilo se to lehce. Zejména nás mrzí první třetina, kdy jsme byli až na únik zlínského Veselého lepším týmem. Dali jsme však jen jeden gól. Potřebovali jsme více odskočit, neboť jsme měli spoustu šancí, nastřelili jsme tyčku. Druhá třetina už byla rozkouskovaná se spoustou vyloučení. Ve třetí třetině rozhodla naše ubráněná oslabení, hráli jsme třikrát ve čtyřech. Stejně jako před deseti dny ve Zlíně jsme to zvládli a Ondra Němec vítězství pojistil."

Robert Svoboda (Zlín): "Viděli jsme perfektní zápas. Pro nás bohužel bez bodového zisku. Přesto musím pochválit všechny hráče, jak k utkání přistoupili. Bohužel jeden vstřelený gól je na zisk bodů málo. Se střelbou se nyní trápíme. Byli jsme však Kometě, která potvrdila svoje ambice, dobrým soupeřem. Zápas se mohl vyvíjet trochu jinak. První vyloženou šanci jsme po úniku Veselého neproměnili. To mohlo utkání ovlivnit, což se nestalo. Ale když takové výkony podáme v dalších duelech, tak se dostaneme tam, kam potřebujeme."