pondělí 24. dubna 2017 Jiří

Netík a Kratěna dovedli Spartu k výhře nad Vítkovicemi

aktualizováno 23. 11. 2008 20:37

Praha - Dvě branky ve dvojnásobné početní výhodě pomohly hokejistům Sparty k vítězství nad Vítkovicemi 4:1 ve 25. kole extraligy. O góly Pražanů se v utkání s vedoucím týmem tabulky rovnoměrně podělili Tomáš Netík a Ondřej Kratěna.

Sparta Praha - Vítkovice Steel

Úvod patřil hostům, kteří se snažili hned od prvního střídání dokázat, že nevedou extraligu náhodou. Sparta srovnala se soupeřem krok díky přesilovým hrám. Vyloučení Krenželoka a Kuboše, po kterém domácí dostali 101 vteřin dlouhou výhodu pět na tři, jim pomohlo i k vedení. Kratěnovu nepřesnou střelu za Pincova záda srazil jeden z vítkovických hráčů.

Vedoucí branka Pražany povzbudila a snažili se tlačit více před Pince. Zkušený gólman však zlikvidoval i příležitosti Kratěny a Ptáčka po rychlém přečíslení. Pozorný byl i jeho protějšek Pöpperle. Ve 27. minutě byl blízko druhému gólu Netík po dalším rychlém přečíslení. Sparťanský útočník dokázal udělat kličku i Pincovi, ale v momentě, kdy měl puk posunout do prázdné branky, zlomil hůl.

Netík se nakonec branky dočkal a domácí se díky němu opět prosadili ve dvojnásobné početní výhodě. Po Tonově přihrávce zakončoval do prázdné branky a připsal si třetí gól ve čtvrtém zápase po návratu z marodky. I hosté měli možnosti duel zdramatizovat v početních výhodách. Dokázali sice uzavřít Spartu v jejím obranném pásmu, vyložené šance si ale dlouho nevypracovali.

Ve 47. minutě přiblížil domácí tým zisku tří bodů Netík, jenž tečoval Kratěnovu střelu od modré. Rozhodčí Šindler jeho gól uznal i přes protesty hostů, že puk tečoval vysokou holí. Vítkovicím se rychle podařilo vedení domácích snížit, když Klimek po deseti vteřinách potrestal Hromasův faul. Ještě více mohli hosté duel zdramatizovat při dalších vyloučeních Sparty. Varaďův pokus skončil těsně vedle tyčky, další šanci zlikvidoval Pöpperle.

Dvě minuty před koncem se hosté rozhodli riskovat bez brankáře a nejlepší hráč zápasu Kratěna jim dal čtvrtý gól.

Výsledek:
Sparta Praha - Vítkovice Steel 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Kratěna (Vykoukal), 31. Netík (Ton, Vykoukal), 47. Netík (Kratěna, Ptáček), 60. Kratěna (Langhammer) - 49. Klimek (Burger, M. Barinka). Rozhodčí: Šindler - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. Diváci: 6119.