pátek 26. května 2017 Filip

Brankář Pavelec opět mezi hvězdami zápasu, Hudler vstřelil vítězný gól

aktualizováno 23. 11. 2008 10:54

New York - Český brankář Ondřej Pavelec patřil v sobotním utkání NHL po druhé v řadě k hvězdám zápasu, přestože Atlantu nedovedl k vítězství. Talentovaný gólman zlikvidoval 29 střel Columbusu a inkasoval pouze z hole útočníka Ricka Nashe. Přesto Trashers na svém ledě prohráli 0:2, když při závěrečné hře bez brankáře přidali hokejisté Blue Jackets druhý zásah.

Ondřej Pavelec zasahuje proti střele Fredrika Modina
  • Brakář Vancouveru Roberto Luongo je se zraněním odvážen z ledu autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/6/539/53806.jpg?1227430815

Skvělou formu posledních dní potvrdil v zápase na ledě Calgary český forvard Jiří Hudler, skóroval totiž už ve třetím zápase po sobě. Sedmou trefu v sezoně mu skvěle připravil Henrik Zetterberg. "Měl jsem štěstí. Byl to hlavně skvělý pas. Moc mi toho nezbývalo, jen jsem se snažil trefit bránu," popsal olomoucký rodák svůj gól. Hudler skočil na led jako šestý hráč při signalizované výhodě a střelou z levého kruhu prostřelil Kiprusoffa. Hudler přidal ještě asistenci a hokejisté Red Wings zvítězili 5:2.

Černou sérii šesti porážek dokázali přerušit hokejisté Ottawy Senators a proti New York Rangers se dočkali první výhry od 6. listopadu. Svého soupeře sevřeli už od první třetiny, ale střeleckou převahu 16:6 dokázali zúročit pouze přesilovkovou trefou Jasona Spezzy. Ve svých nových dresech rozhodli "Sens" ve druhé třetině, kdy skórovali Jesse Winchester a Daniel Alfredsson. Po snížení Markuse Näslunda v závěrečné části Ottawu definitivně uklidnil Nick Foligno.

Při zápase Pittsburghu a Vancouveru se již po pěti minutách zranil brankář Canucs Roberto Luongo. Zranil se při rutinním zákroku proti střele Philippa Bouchera od modré čáry, která byla prvním ohrožením Luongovy branky v utkání.

Luongův náhradník Curtis Sanford kapituloval až v 41. minutě, kdy Mike Zigomanis snižoval na 1:2. Utkání rozhodla první útočná formace Vancouveru, která stála za všemi góly. Její slovenský centr Pavol Demitra byl vyhlášen první hvězdou zápasu.