neděle 21. ledna 2018 Běla
NHL

Všechny oči sledovaly Frolíka. Český hráč rozhodl o výhře Calgary

aktualizováno 18. 11. 2017 23:02

Hrdinou utkání Calgary s Philadelphií se stal Michael Frolík. Útočník kanadského týmu rozhodl v prodloužení o výhře 5:4. Philadelphii nepomohly v domácím prostředí ani dvě asistence Jakuba Voráčka. Jaromír Jágr se proti svému bývalému týmu bodově neprosadil.

Michael Frolík rozhoduje. Přihlíží Jakub Voráček

Frolík ukončil utkání v druhé minutě prodloužení po brejku svou první střelou v zápase. Skóroval počtvrté v sezoně a byl vyhlášen druhou hvězdou duelu. Hrdinou utkání byl však jeho spoluhráč Sean Monahan, který mezi během osmi minut nastřílel první hattrick kariéry.

V sestavě Flyers chyběl obránce Radko Gudas, který byl v předchozím duelu proti Winnipegu vyloučen do konce zápasu a čeká ho disciplinární slyšení kvůli seknutí Mathieua Perraulta.

V duelu se představil v roli čárového rozhodčího Libor Suchánek a připsal si po čtvrtečním utkání New York Islanders - Carolina druhý start v NHL.

Vítězný gól vstřelil také Radek Faksa, který byl v závěru druhé třetiny autorem čtvrté branky Dallasu při vítězství 6:3 nad Edmontonem. Třiadvacetiletý český útočník se trefil popáté v sezoně.

Výsledky NHL:

Philadelphia - Calgary 4:5 v prodl. (3:1, 1:3, 0:0 - 0:1)

Branky: 2. Manning, 14. Couturier (Voráček), 17. Provorov, 35. Patrick (Voráček) - 27., 30. a 35. Monahan, 8. Gaudreau, 62. Frolík. Střely na branku: 39:31. Diváci: 19 210. Hvězdy utkání: 1. Monahan, 2. Frolík, 3. Gaudreau (všichni Calgary).

Dallas - Edmonton 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)

Branky: 7. Roussel, 9. Radulov, 28. Shore, 39. Faksa, 54. Jamie Benn, 59. Spezza - 17. a 21. Caggiula, 18. McDavid. Střely na branku: 21:30. Diváci: 18 312. Hvězdy utkání: 1. Roussel, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. McDavid (Edmonton).

Ottawa - Arizona 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 18. Stone, 22. Borowiecki - 20., 52. a 62. Duclair. Střely na branku: 32:28. Diváci: 16 471. Hvězdy utkání: 1. Duclair, 2. Ekman-Larsson (oba Arizona), 3. Stone (Ottawa).