sobota 21. října 2017 Brigita

Třinec potvrdil domácí výhrou nad HV 71 postup do play-off Ligy mistrů

aktualizováno 10. 10. 2017 21:49

Oceláři Třinec postoupili po Kometě Brno a Liberci jako třetí český zástupce do play-off Ligy mistrů. Slezané v závěrečném utkání základní skupiny D porazili doma HV 71 Jönköping 3:0 a uhájili druhou postupovou pozici právě před svým švédským konkurentem. O úspěchu Ocelářů rozhodla už první třetina, ve které skórovali Svačina s Polanským, výsledek pečetil do prázdné branky Adamský.

Radost hokejistů Třince

Oceláři mohli postup zpečetit už před týdnem ve Švédsku, kde jim stačily dva body, ale podlehli HV 71 1:2 po samostatných nájezdech.

Ve Werk Areně vykročili za postupem rázně a už po 68 vteřinách vedli. Polanský po přihrávce Adamského ještě před Petterssonem Wentzelem neuspěl, ale puk se odrazil ke Svačinovi, který zamířil přesně.

Na druhé straně neuspěl v šanci Sundh a v polovině úvodního dějství zvýšil Polanský, který po ideální přihrávce Adamského v přečíslení zamířil do odkryté branky. V závěru úvodní části vychytal Hrubec Sweata a v druhém dějství se Oceláři ubránili už ve čtvrtém oslabení v řadě.

Náskok jim udržel Hrubec i ve 43. minutě po Bengtssonově úniku ve vlastním oslabení. Neuspěl proti němu ani Figren.

Třinecký gólman se snažil ozdobit utkání vedle čistého konta v power play i gólem, ale pokus mu zmařil Pettersson Wentzel návratem do branky. Připsal si pak ale alespoň asistenci při gólu Adamského do prázdné branky.

"Výsledek i postup mě těší. Měli jsme výborný start, ve kterém nám pomohly dva rychlé góly. Švédský tým jsme posadili v první třetině na koně vyloučeními a opět nás výborně podržel brankář Šimon Hrubec," uvedl trenér Třince Václav Varaďa.

"Od druhé třetiny se hra srovnala a ve třetí jsme si už vítězství pohlídali. Povedlo se nám je i držet co nejdále od naší branky. Hráli jsme dobře systémově, každý hráč si plnil svoji práci. Zvládli jsme utkání i dobře takticky," dodal Varaďa.

Oceláři Třinec - HV 71 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Svačina (Polanský, Adamský), 10. Polanský (Adamský, Svačina), 57. Adamský (Hrubec). Rozhodčí: Stano (SR), Hradil - Gebauer, Lederer (všichni ČR). Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 4115.

Sestava Třince: Hrubec - M. Doudera, Krajíček, Linhart, Bartko, D. Musil, Adámek, Jank - Rákos, Marcinko, Martin Růžička - Adamský, Polanský, Svačina - Hrňa, Cienciala, Irgl - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.