čtvrtek 14. prosince 2017 Lýdie
Liga mistrů

Třinec prohrál nájezdy v Jönköpingu, postup má ale ve svých rukou

Hokejisté Třince prohráli duel skupiny D Ligy mistrů v Jönköpingu s místním HV 71 1:2 po samostatných nájezdech. Oba týmy se tak o postup do vyřazovací části utkají za týden na ledě Ocelářů, kterým stačí jakkoliv bodovat.

Brankář Šimon Hrubec z Třince

Třinec se představil na ledě švédského mistra s vědomím, že pokud vyhraje, postoupí do play-off. Oceláře posunul do vedení v přesilové hře Polanský, který dorazil Krajíčkovu střelu od modré.

Od druhé třetiny byli ale aktivnější domácí hráči a podařilo se jim vyrovnat. Tedenby nejprve ve druhé dvacetiminutovce trefil z trestného střílení tyč a řadu výborných zákroků předvedl brankář Hrubec, ale ve 43. minutě již Ullström v početní výhodě vyrovnal. Vrátit vedení na stranu Třince mohli Irgl s Hrňou, šanci ale nevyužili.

Když se poté ani jeden z týmů neprosadil ve slibných příležitostech v prodloužení, rozhodly o vítězi samostatné nájezdy. Na třinecké straně se prosadil jen Irgl, Hrubce pokořili Wännström a Ullström. HV 71 se tak udrželo ve hře o postup, Ocelářům však v závěrečném zápase skupiny stačí získat bod.

"V první třetině jsme byli lepší, ale ve druhé převzali aktivitu domácí a měli několik přesilovek. Nás podržel výborný Šimon Hrubec," řekl kouč hostů Václav Varaďa a pochválil své hráče. "Doma se pokusíme vyhrát a postoupit do další části soutěže. Dáme do toho vše," dodal.

HV 71 - Oceláři Třinec 2:1 po nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 43. Ullström (Ejdsell), rozhodující nájezd Ullström - 9. Polanský (Krajíček). Rozhodčí: Rantala (Fin.), Holm - Pihlblad, Löfgren (všichni Švéd.). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 2043.

Sestava Třince: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, Roth, Linhart, Adámek, Jank - M. Růžička, Marcinko, Rákos - Svačina, Polanský, Adamský - Irgl, Marosz, Hrňa - Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík - Cienciala. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.