středa 26. července 2017 Anna

Hudler se gólem a asistencí podílel na výhře Detroitu

aktualizováno 18. 11. 2008 07:50

New York - Český útočník Jiří Hudler přispěl gólem a přihrávkou k vítězství hokejistů Detroitu 4:0 v pondělním utkání NHL nad Edmontonem. Hudler, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, si nejprve v 7. minutě připsal asistenci u prvního gólu Niklase Kronwalla, v druhé třetině pak přidal třetí gól Red Wings, když si jeho přihrávku srazil do vlastní sítě obránce Oilers Sheldon Souray.

Utkání  Detroit Red Wings - Edmonton Oilers
Utkání Detroit Red Wings - Edmonton Oilers
  • Utkání Detroit Red Wings - Edmonton Oilers autor: Paul Sancoya, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V brance Rudých křídel dostal podruhé za sebou příležitost náhradník Ty Conklin a díky 21 zákrokům si připsal páté čisté konto v kariéře. Conklin, který dříve strávil několik sezon právě v Edmontonu, nyní prožívá šťastné období. V pátek vychytal i výhru 3:2 proti Floridě, o víkendu se mu navíc narodil třetí potomek. "V pátek vítězství, pak mi žena porodí syna Nashe a teď shutout. Byly to úžasné tři dny," konstatoval Conklin, jenž v minulé sezoně chytal za Pittsburgh a Detroit ho v létě získal jako volného hráče.

Moc práce ale Conklin neměl, domácí hokejisté po většinu zápasu na ledě dominovali, soupeře přestříleli 41:21 a připsali si páté vítězství z posledních šesti zápasů. "Podali jsme velmi dobrý výkon, soupeře jsme téměř k ničemu nepustili," pochvaloval si trenér Red Wings Mike Babcock.

Utkání Nashvillu se San Jose poznamenalo zranění Jasona Arnotta

Střelecky se v pondělí prosadil také útočník Tomáš Plíhal, jehož gól pomohl San Jose k výhře 4:1 na ledě Nashvillu. Plíhal svou druhou trefou v sezoně zvyšoval v 28. minutě na 3:0, poté co Žraloci v první třetině během jedné a půl minuty získali dvougólový náskok.

Utkání na konci první třetiny poznamenal děsivě vypadající střet útočníka Predators Jasona Arnotta s brankářem domácích Brianem Boucherem. Arnott v souboji o puk s Joem Pavelskim vrazil do gólmana hlavou a několik minut zůstal ležet na ledě. Z hřiště putoval na nosítkách do nemocnice, odkud byl později propuštěn.

Brankář Lundqvist vychytal v nájezdech vítězství pro Rangers

Pověst specialisty na samostatné nájezdy potvrdil brankář New Yorku Rangers Henrik Lundqvist. V duelu s Ottawou vychytal výhru 2:1, když ani jednou neinkasoval v penaltovém rozstřelu. Švédský gólman tak vylepšil svou bilanci v nájezdech na tři výhry a jednu porážku, přičemž z dvanácti penalt pustil za svá záda jedinou.

Rozhodující gól vstřelil hned z prvního nájezdu Nikolaj Žerděv a Rangers, kteří vedou tabulku Východní konference, prodloužili vítěznou sérii na tři zápasy. Naopak Ottawa popáté za sebou prohrála. "Dlouho jsme drželi naději na vítězství 1:0, bohužel pak soupeři pomohl gól po šťastné dorážce. Ale vytváříme si šance, musíme se na naše výkony dívat pozitivně. Pokud budeme dál hrát s takovým nasazením jako v posledních dvou zápasech, výhry určitě přijdou," věřil kapitán Senators Daniel Alfredsson.

Jediný nájezd rozhodl také o výhře New Yorku Islanders 2:1 nad Vancouverem. Proměnil ho hned v první sérii dánský útočník Frans Nielsen, který překonal někdejšího gólmana Ostrovanů Roberta Luonga bekhendovou střelou nad lapačku. Joey MacDonald na druhé straně vychytal pokusy Wellwooda, Demitry i Burrowse a dovedl Islanders k třetímu vítězství za sebou.