ESA logistika Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Favorité začali první ligu vítězně, Slávista Krejčík zazářil čtyřmi góly

Praha - Čtyřmi góly zazářil v úvodním kole první hokejové ligy slávistický útočník Lukáš Krejčík, jenž pomohl Pražanům díky výhře nad Havířovem 5:1 i do čela tabulky. Obhájce vítězství v druhé nejvyšší soutěži Motor České Budějovice začal výhrou v Litoměřicích 5:2. Karlovy Vary, jež po 20 letech sestoupily z extraligy, otočily v 1. kole duel s Frýdkem Místkem a zvítězily 2:1 v prodloužení. Nováček ze Vsetína slavil doma před nejvyšší návštěvou kola 3042 diváků výhru nad Ústím nad Labem 5:2.

Radost hokejistů Slavie
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

Šestinásobný český mistr Vsetín se vrátil po kralování v extralize, krachu a znovuzrození v druhé lize do první ligy po 23 letech a slavil doma před nejvyšší návštěvou kola 3042 diváků výhru nad Ústím nad Labem 5:2.

V Edenu patřily první dvě třetiny Krejčíkovi, který mezi 16. a 38. minutou stihnul hattrick a získal Slavii vedení 3:0. Před pouhými 849 diváky na začátku závěrečného dějství zvýšil Nedvídek a po Bambulově snížení ještě dovršil své galapředstavení Krejčík.

Triumf Českých Budějovic v Litoměřicích se nerodil vůbec lehce a ještě v polovině zápasu byl stav vyrovnaný. Díky povedené třetí třetině ale hosté nakonec dokráčeli k vítězství, o což se dvěma přesnými zásahy zasloužil Filip Vlček. Jednou se trefil za Motor i navrátilec z KHL Václav Nedorost.

Ilustrační foto

Přes léto značně omlazený tým Kladna, s kterým trénuje při čekání na nové angažmá majitel Rytířů Jaromír Jágr, se natrápil na tři body v utkání s Kadaní. Rytíři sice vedli 2:0, hosté ale díky dvěma přesilovkovým trefám Jana Müllera dokázali vyrovnat.

Utkání tak směřovalo do prodloužení, které osm vteřin před třetí sirénou odvrátil Jakub Strnad, jenž se stejně jako Müller prosadil v zápase dvakrát. Strnad tak oslavil soutěžní premiéru s kapitánským "céčkem", které má pro domácí zápasy. Ve venkovních zápasech jej v sezoně bude nosit jiný útočník David Tůma.

Utkání Karlových Varů s Frýdkem-Místkem do prodloužení dospělo. Západočeši se totiž celý zápas značně trápili v koncovce a od sedmé minuty prohrávali po brance Tomáše Franka, na kterou až v úvodu závěrečného dějství odpověděl domácí kapitán Václav Skuhravý. O bodu navíc pak v čase 64:33 rozhodl Jakub Flek. I tak byl ale největší hvězdou střetnutí hostující brankář Jan Strmeň, který si připsal 41 zákroků.

Skvělý vstup do soutěže si odškrtl také nováček ze Vsetína a rozhodl už po 30 minutách, kdy domácí vedli o tři branky. Na úvodní Podešvovu trefu sice odpověděl hostující Volf, ale v 18. minutě vrátil Vsetínu vedení Pokorný a pak se trefili Markovič s Březinou. Ve 47. minutě rozjásal diváky i v oslabení Dundáček a skóre korigoval Melka.

Přerov díky čistému kontu slovenského brankáře Juraje Šimbocha zdolal Prostějov 2:0 a Benátky nad Jizerou zvítězily v Třebíči 3:1.

1. kolo první hokejové ligy:

Vsetín - Ústí nad Labem 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: 2. Podešva, 18. Pokorný, 27. Markovič, 30. Březina, 47. Dundáček - 5. Volf, 49. Melka. Rozhodčí: Fiala, Koziol - Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3042.

Kladno - Kadaň 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 21. a 60. Strnad, 4. Pekr - 26. a 31. Müller. Rozhodčí: Škrobák, Obadal - Roman, Měkýš. Vyloučení: 3:8, navíc Müller (Kadaň) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1693.

Litoměřice - Motor České Budějovice 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Branky: 14. Jirásek, 42. Smetana - 36. a 47. F. Vlček, 7. M. Novák, 53. Nedorost, 54. Galamboš. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 8:10, navíc F. Novák (České Budějovice) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1120.

Karlovy Vary - Frýdek-Místek 2:1 v prodloužení (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 42. Skuhravý, 65. Flek - 7. Franek. Rozhodčí: Barek, Veselý - Lučan, Špringl. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 2731.

Přerov - Prostějov 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 6. Fořt, 43. Milan Procházka. Rozhodčí: J. Doležal, Kopeček - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 7:5, navíc Rudovský (Prostějov) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2639.

Třebíč - Benátky nad Jizerou 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 27. L. Vágner - 8. D. Špaček, 15. Hrníčko, 51. Kolmann. Rozhodčí: Dědek, Kašík - Novák, Bryška. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:2. Diváci: 1260.

Slavia Praha - Havířov 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 16., 36., 38. a 54. L. Krejčík, 41. Nedvídek - 48. Bambula. Rozhodčí: Grech, Valenta - Rubáš, Šimán. Vyloučení: 5:8, navíc Fronk (Havířov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 849.