Třinec porazil na Rona Cupu Mylhúzy, Chomutov si poradil s Oulu

Praha - Hokejisté Třince vyhráli ve druhém utkání na Rona Cupu v Trenčíně nad francouzskými Mylhúzami 6:1 a navázali na čtvrteční úvodní vítězství nad Žilinou 4:3. O vysoké vítězsztví se postaral zejména hattrick útočníka Martina Růžičky. V dalším přípravném zápase zdolal Chomutov doma finský Kärpät Oulu 2:1.

Třinec překonal českého brankáře Blažka v brance Mylhúz v úvodní třetině hned čtyřikrát. V sedmé minutě otevřel skóre Cienciala, za půl minuty zvýšil Martin Růžička a vzápětí se trefili i Rákos a v přesilové hře Irgl.

Na začátku druhého dějství upravil na 5:0 znovu Martin Růžička. Ve 48. minutě sice snížil Vigners, ale poslední slovo měl opět kanonýr Martin Růžička.

Oulu v Chomutově vedlo od sedmé minuty, kdy se v přesilové hře pěti proti třem trefil Lasu, ale v polovině úvodního dějství vyrovnal v klasické početní výhodě slovenský obránce Grman. Před 2031 diváky rozhodl ve 43. minutě z trestného střílení Koblasa.