úterý 27. června 2017 Ladislav

Zlín zvítězil nad Třinecem 7:4, Leška nastřílel hattrick

Zlín - Hokejisté Zlína porazili v utkání 22. kola O2 extraligy Třinec 7:4 a potvrdili domácí neporazitelnost v základní hrací době. Hvězdou zápasu se stal zlínský útočník Petr Leška, který si předčasně nadělil dárek k nedělním narozeninám v podobě hattricku. Moravské derby se hrálo v bouřlivé atmosféře a od prvních minut se diváci v hledišti rozhodně nenudili.

Hráči RI Okna Zlín

Hosté měli hned v úvodu výhodu přesilové hry, vytvořili si tlak, nicméně domácí brankář Sedláček byl neprůstřelný. Zlínský mladík zneškodnil i šanci Tomíka. Známé pořekadlo nedáš - dostaneš se potvrdilo hned vzápětí. Sotva domácí hráli v pěti, dostal se do úniku Leška a přes clonícího beka otevřel skóre zápasu.

Třinec měl na konci šesté minuty další výhodu přesilové hry, ale všechny šance Ocelářů skončily na bezchybném Sedláčkovi. A udeřilo opět na druhé straně. V oslabení skóroval Kollár, když střelou pod horní tyčku překonal Vojtka. Dvoubrankový náskok domácí barvy uspokojil a ve druhé části úvodní třetiny se hra odehrávala většinou ve středním pásmu.

Hosté mohli snížit po šanci Tomíka, na zlínské straně ujížděl na hostující branku útočník Andrašovský, ale v rozhodující chvíli mu sjel kotouč z hole. V závěru první třetiny se skóre nezměnilo ani po střelách Květoně a Moravce.

Gólman Zlínu hrál skvělý zápas

Na začátku druhé třetiny spálil dvě šance Martynek, ale zlínský gólman čaroval. Na kolena ho dostaly až dvě využité přesilovky hostů. Nejdříve nejproduktivnější třinecký hráč Polanský potrestal prohřešek Hamrlíka a poté šest sekund před vypršením trestu Lešky tečoval střelu Gureně od modré čáry Polák. Zlín se však nevzdal a šel opět do vedení, když se nemýlil z mezikruží Leška.

Třinec ještě jednou v utkání vyrovnal, když po přesné kombinaci mířil do odkryté sítě Tomík. Domácí však za pouhých 21 sekund opět vedli, když hattrick v zápase dokonal Leška, nejlepší hráč domácích. Slušně zaplněný zimní stadion měl před druhou sirénou ještě jednou důvod k jásotu. Výbornou partii první zlínské řady korunoval pátým úspěchem Köhler. Z třinecké klece utekl Vojtek na střídačku a jeho místo zaujal Čechmánek.

Výhru Beranů pojistil Rachůnek

Hokejová přestřelka pokračovala i ve třetí části. Nejdříve třinecké akcie zvýšil kontaktní brankou Květoň, ale za dvě minuty lovil kotouč ze sítě i střídající Čechmánek. Kotouč za jeho záda dotlačil svým druhým gólem v zápase Kollár. Výhru Beranů pojistil Rachůnek a Zlín slavil v letošní extralize jubilejní desátou výhru před vlastními příznivci.