Pro Frýdek-Místek a Přerov začalo play-off úspěšně

Praha - Pro čtyři hokejové celky začalo play-off první ligy. Dařilo se hostujícím týmům - Frýdek-Místek vyhrál v Benátkách nad Jizerou (2:0), Přerov zase odjíždí spokojený z Prostějova (4:2). Druhé duely proběhnou v pátek.

Radost hráčů Frýdku-Místku
zdroj: ČTK autor: Honza Ján

Frýdek-Místek se dostal v Benátkách do vedení už po necelé minutě, když brankáře Stejskala překonal Marek Růžička. Ve 27. minutě těžili Slezané z Hrabíkova trestu, protože vteřinu po jeho vypršení skóroval Chmielewski. Benátky nad Jizerou se před 273 diváky neprosadily a gólman Daneček udržel díky 29 úspěšným zákrokům čisté konto.

Domácí Prostějov před 2871 příznivci už po 72 sekundách vedl díky přesilovkové trefě Protivného a ve 26. minutě zvýšil v početní výhodě pěti proti třem Lukáš Krejčík. Přerov ale také využil dvě přesilovky, když se mezi 34. a 35. minutou prosadil dvakrát během 66 sekund Pala. Hned za dalších 66 sekund otočil stav třiačtyřicetiletý Plášek, který ve 43. minutě i dovršil výsledek.

Předkolo play-off první hokejové ligy - 1. zápasy:

Benátky nad Jizerou - Frýdek-Místek 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 1. Marek Růžička, 27. Chmielewski. Rozhodčí: Bejček, Valenta - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 273. Stav série: 0:1.

Prostějov - Přerov 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Branky: 2. Protivný, 26. L. Krejčík - 34. a 35. Pala, 36. a 43. Plášek. Rozhodčí: Dědek, Kubičík - Polák, Zídek. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:2. Diváci: 2871. Stav série: 0:1.