Jihlava zvládla přestřelku ve Frýdku-Místku a pojistila si druhou pozici

Frýdek-Místek – Pozici druhého celku v první lize si upevnili hokejisté Jihlavy. Dukla zvítězila na ledě Frýdku-Místku 4:3 v prodloužení, díky čemuž se vzdálila třetímu Kladnu na rozdíl tří bodů. Na vedoucí České Budějovice, které ještě mají zápas k dobru, ztrácí šest bodů. V čase 61:52 rozhodl svou druhou trefou v utkání Tomáš Čachotský.

Bezbrankový stav zlomil až ve 35. minutě Chmielewski, který dostal domácí do vedení. Třetí třetina naopak nabídla přestřelku. Po Kalábově vyrovnání vrátil domácím vedení v přesilovce Stebih.

Jihlava otočila stav trefami Čachotského a Důrase během 32 vteřin a v 59. minutě vynutil Pechanec prodloužení. V něm se radovala Dukla. Frýdek-Místek se na jedenácté pozici bodově dotáhl na desáté Litoměřice.

Dohrávka 37. kola první hokejové ligy:

Frýdek-Místek - Jihlava 3:4 v prodl. (0:0, 1:0, 2:3 - 0:1)

Branky: 35. Chmielewski, 51. Štebih, 59. Pechanec - 56. a 62. Čachotský, 47. Kaláb, 57. Důras. Rozhodčí: Dědek - Reich, Měkýš. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 1388.