pondělí 20. listopadu 2017 Nikola
Souhrn 38. kola extraligy

Liberec střídá na extraligovém trůnu Třinec, Kometa padla v Chomutově

aktualizováno 13. 1. 2017 21:30

Praha – Změnu na vedoucí pozici přineslo 38. kolo extraligy. Oceláři z Třince totiž doma nečekaně podlehli Mladé Boleslavi 0:3, čehož k posunu do čela bleskově využil Liberec. Bílí tygři v atraktivním duelu porazili Litvínov 2:1. Triumf před vlastními fanoušky zaznamenala rovněž trojice Chomutov–Zlín–Olomouc. Páté vítězství za sebou si naopak z Pardubic odvezli hokejisté Plzně. Sparta zdolala Karlovy Vary v prodloužení.

Hokejisté Liberce slaví gól do sítě Litvínova

Třinec – Mladá Boleslav

Třetí porážku z posledních čtyř extraligových duelů zaznamenali hokejisté vedoucího Třince. Oceláři před vlastními fanoušky přenechali všechny body Mladé Boleslavi a nabídli šanci poskočit do čela libereckým Bílým tygrům. Pod cenný triumf středočeského celku se bilancí 1+1 podepsal reprezentační útočník Tomáš Hyka.

Sestřih a ohlasy utkání Třinec - Mladá Boleslav

Liberec – Litvínov

Prestižní klání šampionů nejvyšší soutěže z předcházejících dvou sezon vyhráli domácí 2:1. Rozhodující gól vstřelil čtyři minuty před koncem kapitán Branko Radivojevič. Vzhledem k porážce dosud vedoucího Třince s Mladou Boleslaví se svěřenci Filipa Pešána přesunuli na první místo extraligové tabulky.

Sestřih utkání Liberec - Litvínov

Chomutov – Kometa Brno

Svěřenci Vladimíra Růžičky opět ukázali, že se jim proti Brnu daří. Ve 38. kole porazili Kometu vysoko 6:3. Piráti tak vyhráli nad moravským soupeřem před svými diváky již pošesté v řadě. V roce 2017 ještě neprohráli a počtvrté za sebou bodovali naplno. Hattrickem zazářil navrátilec do sestavy Vladimír Růžička mladší, u všech branek mu asistoval Jakub Sklenář.

Sestřih a ohlasy utkání Chomutov - Kometa Brno

Zlín – Hradec Králové

První porážku zaznamenal v novém roce Hradec Králové. Jejich katem se stal Zlín, který doma při oslavě 88. výročí klubu vyhrál 4:1. Ševci tak uspěli ve vzájemných zápasech před vlastním publikem posedmé za sebou. Gól a nahrávku si připsali útočníci Petr Holík s Davidem Šťastným.

Sestřih utkání Zlín - Hradec Králové

Olomouc – Vítkovice

Velmi razantně zatočili se sérií čtyř zápasů bez bodového zisku hokejisté Olomouce. Před vlastními fanoušky deklasovali Vítkovice 5:0. Devětadvaceti úspěšnými zákroky k tomu přispěl Branislav Konrád. Ostravský celek také neprožívá ideální pasáž sezony. Prohrál čtvrtý z posledních pěti duelů a v tabulce je osmý. Hanákům patří dvanáctá pozice.

Sestřih utkání Olomouc - Vítkovice

Pardubice – Plzeň

Vítězná šňůra Škody Plzeň pokračuje i po utkání v Pardubicích, kde Západočeši vyhráli 3:2. Dlouho to vypadalo na jasnou záležitost, Indiáni totiž vedli na začátku třetí části už o tři branky. Poté však dokázal zápas zdramatizovat dvěma trefami Petr Sýkora. Východočeši ale další góly nevstřelili a popáté v řadě prohráli.

Sparta Praha – Karlovy Vary

Po cenném vítězství v Lize mistrů se hokejisté pražské Sparty úspěšně vrátili i do kolotoče domácí soutěže. Poslední tým tabulky z Karlových Varů sice jednoznačně přestříleli poměrem 41:19, ale skvěle chytajícího brankáře Zázvorku dokázali během základní hrací doby překonat jen jednou. A jelikož se i hostům podařilo rozvlnit síť, muselo rozhodnout prodloužení. V čase 63:18 jej ukončil Lukáš Pech, někdejší útočník Energie.