neděle 17. prosince 2017 Daniel
38. kolo extraligy

Olomouc zničila Vítkovice pěti góly a ukončila sérii proher

aktualizováno 13. 1. 2017 23:10

Olomouc – Velmi razantně zatočili se sérií čtyř zápasů bez bodového zisku hokejisté Olomouce. Před vlastními fanoušky deklasovali Vítkovice 5:0. Devětadvaceti úspěšnými zákroky k tomu přispěl Branislav Konrád. Ostravský celek také neprožívá ideální pasáž sezony. Prohrál čtvrtý z posledních pěti duelů a v tabulce je osmý. Hanákům patří dvanáctá pozice.

Radost olomouckých hokejistů z vítězství

Olomouc nastoupila s novou posilou Vlachem na centru třetí formace. Vítkovicím se vrátil do sestavy nejproduktivnější bek Sloboda. Už ve třetí minutě mohli domácí otevřít skóre, když Bartošáka zaměstnal sólem Herman, blafák do forhendu však zakončil nad branku.

Ostravský celek měl také "tutovku", jenže přihrávku na volného Zdráhala vypíchnul holí Konrád. V polovině třetiny strážce hanácké svatyně zázračně lapil dorážku Kucsery při přesilovce hostí. Kohouti si vypracovali příležitost po dobré práci Strapáče, ale Mikúš gólmana Bartošáka nepřekonal.

Samostatný nájezd nezakončil dobře ani vítkovický Roman. V 19. minutě se poprvé trefili domácí: Herman ujel po křídle, poslal puk před branku, kde se prosadil Burian – 1:0. Vzápětí navíc domácí bleskově využili přesilovku zásluhou Strapáče.

Sestřih utkání Olomouc - Vítkovice

Druhá třetina byla dlouho vyrovnaná. První ostrou prověrku připravil Konrádovi Tomi, brankář Olomouce se nicméně překvapit nenechal. Hanáci mohli navýšit vedení ve své druhé početní převaze, Škůrek ale nedokázal dorazit volný puk do sítě.

Závěrečná část začala pro domácí výborně, když další přesilovku využil Ondrušek. Vítkovice pak při střídání třetí formace zamkly Olomouc v obranném pásmu, jenže Konrád měl svůj den.

V 52. minutě měli hosté i smůlu, když Roman trefil tyč. Poté zápas definitivně rozhodli Hanáci, když třetí přesilovkový gól přidal Laš. Výsledek pak korunoval pátou trefou kapitán Vyrůbalík.

"Jsem moc rád, že se nám povedlo porazit velmi silné Vítkovice. Výsledek určitě neodpovídá dění na ledě, soupeř měl ve druhé části spoustu šancí a nás hodně podržel brankář. Myslím, že tady je dobrý tým a dobrá parta a pořád je šance na předkolo. Takový výsledek může sebevědomí mančaftu pomoci," věří čerstvá posila domácích Roman Vlach.

38. kolo hokejové extraligy:

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 19. Burian (Herman, T. Mikúš), 20. Strapáč (Jaroměřský, J. Mikúš), 41. Ondrušek (Eberle, J. Mikúš), 56. Laš (Skladaný, Škůrek), 60. Vyrůbalík (Herman, Škůrek). Rozhodčí: Pešina, Lacina - Bláha, Kotlík. Vyloučení: 6:6, navíc J. Mikúš - Sloboda oba 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 4060.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Ondrušek, Jaroměřský, Rašner, Houdek, Galvas - Skladaný, J. Knotek, Laš - Eberle, J. Mikúš, Strapáč - T. Mikúš, Roman Vlach, Holec - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Hrbas, Kovář, Klok, Urbanec, Výtisk, od 41. navíc D. Krenželok - D. Květoň, O. Roman, Tybor - Szturc, Stastny, Olesz - Vandas, Kolouch, Kucsera - Tomi, E. Němec, P. Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.

Jan Tomajko (Olomouc): "Začali jsme s nadšením, ale soupeř měl tři brejková přečíslení, která jsme naštěstí přestáli. Pak jsme dali v závěru dva góly. Ve druhé části nás Vítkovice přebruslily, zase jsme to přestáli a ve třetí třetině už jsme to dalšími brankami rozhodli. Tři proměněné přesilovky jsou vzpruhou do dalších zápasů. Roman Vlach by nám měl zapadnout do týmu, protože je výborný bruslař, technický hráč."

Pavel Trnka (Vítkovice): "Zápas se mi hodnotí těžko, za stavu 0:3 jsme se mohli bavit o nějaké produktivitě, protože šance jsme měli a neproměnili je. Poslední třetina byla ale z naší strany trapná. Máme tady hráče nadprůměrné, oni si to o sobě určitě myslí, jenže nejlepší lajnou byla naše čtvrtá pětka. A to už je poněkolikáté po sobě. Ti hráči, kteří by měli být produktivní, tak produktivní nejsou. Musíme pracovat dál a hlavně hráči se musí zamyslet na tím, co by měli zlepšit."