Volejbalový magazín

Pastrňák přispěl třemi asistencemi k výhře Bostonu

New York - Tři asistence zaznamenal český útočník David Pastrňák a pomohl tak Bostonu k výhře 5:3 na ledě St. Louis. Jednu přihrávku si připsal i jeho spoluhráč David Krejčí, který ve druhé třetině utrpěl krvavé zranění v obličeji, zápas ale dohrál.

Sport
zdroj: ČT4

Bruins položili základ k úspěchu už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Pastrňák se v 9. minutě v přesilové hře podílel na úvodním gólu zápasu, v 18. minutě pak na modré čáře trpělivě vyčkal s pukem, než jej přihrál najíždějícímu Bradu Marchandovi, který potřetí překonal Jakea Allena v brance Blues.

Po přestávce jej nahradil Carter Hutton, jehož ale hned ve 22. minutě pokořil v další přesilovce Torey Krug. Domácí sice postupně dokázali snížit na 2:4, v 59. minutě však po Pastrňákově přihrávce pojistil vítězství hostů svým druhým gólem v utkání Marchand po trefě do prázdné branky při power play.

Radost Bruins už nemohl zkazit ani třetí gól Blues 25 sekund před závěrečnou sirénou. Boston v posledních třech zápasech na hřištích soupeřů získal pět ze šesti možných bodů a venkovní trip uzavře ve čtvrtek v Nashvillu.

Emotivní návrat do St. Louis prožil útočník David Backes, který zde strávil deset sezon, než se loni v létě jako volný hráč upsal Bostonu. Nejdříve si užil potlesk fanoušků při promítání krátkého medailonku na kostce nad ledem, pak ale dokázal, že už se pere za jiné barvy a ve 36. minutě se pustil do bitky s obráncem Joelem Edmundsonem poté, co byl na led sražen Krejčí. Český útočník krvácel z nosu, o dvě minuty později už byl ale zpátky na ledě.

"Většinu třetí třetiny jsem měl nejlepší divácké místo v hale, ale to je součást hry," prohlásil Backes, který dohromady vyfasoval 17 trestných minut. "Vrátit se sem jako soupeř byla úplně nová zkušenost. Jsem rád, že jsme měli tak skvělý začátek, protože tady nic nedostanete zadarmo. Kluci hráli úžasně a zařídili dva důležité body," pochválil spoluhráče.

Blues, v jejichž sestavě podruhé za sebou chyběl Dmitrij Jaškin, vytěžili ze série šesti domácích duelů jen tři výhry. "Je to frustrující. Je unavující opakovat to pořád dokola, ale musíme se zlepšit. Hlavně v začátcích zápasů," litoval obránce Alex Pietrangelo.

Pátou porážku v řadě si připsal brankář Petr Mrázek, který sice na ledě Chicaga pochytal 39 střel, jeho Detroit ale nakonec prohrál 3:4 v prodloužení. Vítězný gól vstřelil hned v první minutě nastaveného času v přesilové hře obránce Duncan Keith, který českého gólmana propálil ranou z mezikruží.

"Hráli jsme O.K.," zhodnotil výkon hostů kapitán Henrik Zetterberg. "Myslím, že jsme na ledě předvedli spoustu dobrých věcí. Teď to ještě musíme zopakovat v dalších utkáních. Taková je nyní naše situace. Musíme nutně získávat body."

Mrázek inkasoval dva slepené góly v polovině první třetiny v rozmezí 26 sekund. Do půlky zápasu stihli Red Wings vyrovnat, na konci druhé třetiny se pak skóre v rychlém sledu změnilo na 3:2 a 3:3.

Detroitu se pak stalo osudným vyloučení Justina Abdelkadera pár sekund před třetí sirénou za naražení na mantinel obránce Hjalmarssona. "Rozhodně jsem ho netrefil tak, že by mohl odletět někam do čtvrté řady. Ano, spadl. Rozhodčí možná mysleli, že je zraněný, tak mě vyloučili. Smůla," pochyboval o svém trestu Abdelkader.

Další český gólman Michal Neuvirth sledoval pouze ze střídačky porážku Philadelphie 1:4 v Buffalu. Flyers prohráli podeváté z posledních jedenácti zápasů po předchozí sérii deseti výher, Sabres si připsali třetí vítězství během čtyř utkání a v tabulce Východní konference už přeskočili Detroit i New Jersey.

"Víme, že nás čeká ještě hodně dlouhá cesta, abychom se dostali tam, kde chceme být. Snažíme se jít zápas od zápasu a dnes jsme udělali další krok správným směrem," řekl útočník Sam Reinhart, který vstřelil gól a na další dva přihrál. Místo nemocného Robina Lehnera odchytal utkání v brance domácích Anders Nilsson a blýskl se 39 zákroky.

Premiérovou výhru v prodloužení v sezoně vybojoval Predátoři z Nashvillu, kteří udolali 2:1 Vancouver. Hosté vyrovnali na 1:1 v poslední minutě třetí třetiny, v nastaveném čase ale nezvládli přesilovku čtyři na tři a sekundu a půl před koncem rozhodl o vítězství domácích po úniku ve vlastním oslabení Calle Jarnkrok.

Výsledky úterních zápasů NHL:

Buffalo - Philadelphia 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 26. Reinhart, 29. Carrier, 40. E. Kane, 60. M. Foligno - 58. B. Schenn. Střely na branku: 27:40. Diváci: 18 920. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson, 2. Reinhart, 3. O'Reilly (všichni Buffalo).

Carolina - Columbus 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)
Branky: 23. Skinner, 25. Ryan, 34. McGinn, 44. J. Staal, 60. Rask - 2. Atkinson, 29. Anderson, 40. Saad. Střely na branku: 28:27. Diváci: 9 351. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. J. Staal, 3. Skinner (všichni Carolina).

St. Louis - Boston 3:5 (0:3, 1:1, 2:1)
Branky: 24. Parayko, 51. Berglund, 60. Brodziak - 18. a 59. Marchand (na obě Pastrňák), 9. Vatrano (Pastrňák), 16. Carlo (Krejčí), 22. Krug. Střely na branku: 17:39. Diváci: 19 342. Hvězdy zápasu: 1. Vatrano, 2. Krug (oba Boston), 3. Hutton (St. Louis).

Nashville - Vancouver 2:1 v prodloužení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 21. Watson, 65. Järnkrok - 60. Sutter. Střely na branku: 26:30. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Järnkrok, 2. Ribeiro, 3. Watson (všichni Nashville).

Anaheim - Dallas 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 35. Silfverberg, 55. Cogliano. Střely na branku: 38:34. Diváci: 15 073. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg, 2. Gibson, 3. Cogliano (všichni Anaheim).

Chicago - Detroit 4:3 v prodloužení (2:0, 1:3, 0:0 - 1:0)
Branky: 11. Campbell, 11. Pánik, 39. Kero, 61. Keith - 22. Athanasiou, 30. Tatar, 40. Glendening. Brankář Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 43 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 90,7 procenta. Střely na branku: 43:36. Diváci: 22 019. Hvězdy zápasu: 1. Keith, 2. Pánik (oba Chicago), 3. Athanasiou (Detroit).

Edmonton - San Jose 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)
Branky: 16. Caggiula, 41. Benning, 44. Klefbom - 2., 23. a 29. Boedker, 20. Burns, 46. Couture. Střely na branku: 36:28. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Boedker (San Jose), 2. Caggiula (Edmonton), 3. M. Jones (San Jose).