neděle 24. září 2017 Jaromír

Švýcarské hokejistky porazily na nájezdy českou osmnáctku

Přerov - České hokejistky do 18 let nenavázaly na úspěšný vstup do MS a podlehly švýcarským soupeřkám 2:3 na nájezdy. O jejich postupu ze skupiny tak rozhodne až závěrečný duel s Finkami.

Švýcarky porazily na nájezdy českou osmnáctku

Hokejistky dostaly pokyn především zlepšit střelbu a být důraznější před brankou švýcarských soupeřek. Byly to ale Švýcarky, které se ve třetí minutě rychle dostaly do vedení, jež ještě před koncem první části navíc dokázaly díky Rüediové navýšit.

Češky se ale nevzdaly a pokusily se s utkáním ještě něco udělat. Nejprve snížila před druhou sirénou Cornová a v 52. minutě se dokonce podařilo českému týmu vyrovnat. Branku střílela Erbenová.

Duel pak došel až do nájezdů. V nich měly více štěstí soupeřky, které po rozhodujícím pokusu Rüediové vyhrály 3:2. Češky tak berou alespoň bod a o jejich postupu rozhodne závěrečné utkání s Finskem.

Mistrovství světa hokejistek do 18 let:

Skupina A (Zlín):

Kanada - Rusko 4:2 (1:0, 1:2, 2:0),

Skupina B (Přerov):

Švýcarsko - ČR 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 16. a rozhodující sam. nájezd Rüediová, 3. Ryhnerová - 39. Cornová, 52. Erbenová.