neděle 30. dubna 2017 Blahoslav

Hokejová Sparta přestřílela Slavii - v pražském derby padlo 12 gólů

Praha - Hokejisté Sparty zvítězili ve 43. extraligovém kole v pražském derby na ledě Slavie 7:5. Brankově divoký zápas shlédlo v Sazka Areně 12.536 diváků, což je nejvyšší návštěva v letošní sezoně. Hostům pomohl k výhře Jakub Langhammer, který si připsal tři body za dva góly a asistenci, dvakrát skóroval také Petr Nedvěd, za domácí se dvakrát trefil Michal Sup.

Hokejové derby Sparta - Slavia

Již úvodní minuty posledního pražského derby základní části probíhající sezony naznačily, že se bude hrát oboustranně útočný hokej. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a vážněji sice zahrozila Sparta, když Langhammer pálil po Netíkově přihrávce jen o vlásek mimo tyče Svobodovy svatyně, ale byli to domácí, kteří jako první dopravili kotouč do sítě. Po odvážném průniku zadáka Kadlece, jenž zlikvidoval gólman Duba, však doráželi do branky až ve chvíli, kdy byla posunuta

Ve 12. minutě se však trefila regulérně Sparta, když Langhammer naznačoval pohybem přihrávku zpoza branky, vzápětí ovšem rychlým manévrem překvapil Svobodu. Slávisté však dokázali odpovědět již v 15. minutě, kdy se odrazil puk k Mickovi, který pohotově vyrovnal. I přes další šance před oběma brankami zůstal stav po prvním dějství nerozhodný

Druhou dvacetiminutovku začali domácí dohrávanou přesilovkou, ale místo tlaku jim zatrnulo, když se do samostatného úniku dostal Sivek, Svobodu ovšem překonat nedokázal. Jen 10 vteřin poté, co Černoškovi vypršel trest, však Slavia vedla: Micka nahazoval puk, Rataj se před Dubou snažil o teč a puk zapadl přesně k tyčce. Euforie domácím příliš dlouho nevydržela, neboť jejich nekoncentrovanost potrestal jen 14 vteřin poté Vaic.

Střelecké dostihy nadále pokračovaly a ve 28. minutě našel Bednář přesnou "žabkou" Supa, který sice sám proti Dubovi napoprvé neuspěl, ale bekhendem vzápětí již ano a vrátil družině kouče Růžičky vedení. Sebevědomě hrající Spartu ovšem ani tento gól nezlomil. Poté, co se první polovinu druhého dějství převážně pouze bránila, zcela opanovala tu druhou. Ve 34. minutě byl při její přesilovce faulován v samostatném úniku Ton, Kolařík musel usednout na lavici hanby k Doležalovi a hosté měli na dlouhých 102 vteřin dvojnásobnou početní výhodu.

Ačkoliv ostřelovali Svobodu ze všech možných pozic, gól přišel až krátce před skončením druhého trestu. Nedvěda sice nejprve v šanci vychytal Svoboda, krátce na to však přišla střela od modré, Svobodou vyražený puk sklepl ze vzduchu Sivek a hvězdnému centru stačilo ve své druhé šanci trefit prázdnou branku. Jen 31 vteřin poté utekl Němečkovi puk podél hrazení, ten dojel rychlejší Vaic, ihned ho poslal Lanhammerovi, který poslal Spartu do vedení. Černou chvilku pro domácí navíc vzápětí při přesilovce dovršil z prostory mezi kruhy pohotově Ton a bylo to 3:5.

Třetí třetinu se Sparta zaměřila především na hlídání dvoubrankového náskoku, což se jí také dlouho dařilo. Na konci 50. minuty však musel za dva různé prohřešky na trestnou lavici na čtyři minuty Nedvěd a Slavia jeho nedisciplinovanosti využila měrou vrchovatou. Již po pěti sekundách přesilovky vyslal nechytatelný projektil od modré čáry Bednář, Duba měl zakrytý výhled a puk tak viděl, až když se vracel zpět z branky. Pět vteřin po Nedvědově návratu se ve skrumáži orientoval nejlépe Sup a vyrovnal.

Krátce na to však hrála přesilovku i Sparta, po Vykoukalově ráně se odražený puk dostal přímo do jízdy Netíkovi, který propálil Svobodu a houpačka ve skóre se znovu překlonila na stranu Sparty, tentokrát již definitivně. Slavia sice dostala obrovskou nabídku znovu vyrovnat, když hrála 48 vteřin proti třem sparťanům, ale místo toho ujeli v pokračujícím oslabení o jednoho hráče k přečíslení dvou na jednoho Langhammer s Nedvědem, který velké drama definitivně rozhodl.