pátek 18. srpna 2017 Helena
26. kolo extraligy

Dvojice Klimek-Vrána zajistila Spartě šesté vítězství v řadě

Praha - Vítězná šňůra hokejistů pražské Sparty nekončí. Ve 26. kole extraligy doma nezaváhali s trápící se Plzní, kterou zdolali 2:1. Gólem a asistencí prokázalo stoupající formu duo Lukáš Klimek-Petr Vrána. Celek z O2 arény triumfoval pošesté za sebou a poskočil na páté místo, Plzeň naopak klesla. Momentálně okupuje jednáctou příčku.

Utkání Sparta - Plzeň

Druhé ze série tří domácích utkání Sparty bylo v úvodu hodně opatrné a na rozdíl od předešlého souboje s Brnem byli vcelku klidní a tiší také fanoušci. Více vzruchu přinesla až 11. minuta, kdy se Pražané dostali do vedení. Za Machovského zády skončila tečovaná Mikušova střela od modré.

Autorem branky byl však označen Klimek, který zaznamenal druhou trefu v sezoně a mezi střelce se zapsal téměř po dvou měsících. Vyrovnat mohli plzeňští útočníci Kubalík i Čerešňák, pozorný Pöpperle ale oba pokusy při přesilovce hostů bez problémů vyrazil.

Sestřih a ohlasy utkání Sparta Praha - Plzeň

Hned v úvodu druhé třetiny zahrozil Vrána a předznamenal nápor domácích. Indiáni sice následně přečkali oslabení, Machovský zlikvidoval šanci Martina Procházky, jenže ve 25. minutě kapituloval podruhé. Prostřelil jej Vrána.

Západočeši si následně vzali oddechový čas, aktivitu Sparty ovšem nezastavili. Krátce po jeho skončení totiž zahrozil po přečíslení tři na jednoho Kumstát, při Mikušově trestu trefil Vrána tyč. Až poté byli nebezpeční i hosté. Pöpperle nicméně přesilovkový tlak Plzně ustál. Nepřekonal jej ani dorážející Svoboda.

Útočník Západočechů se ale nakonec gólu dočkal. V 53. minutě využil Kracíkovu přihrávku i volný prostor před brankou domácích a stanovil konečný stav střetnutí. Pöpperle tak poprvé v sezoně proti Plzni kapituloval. Předchozí vzájemný zápas totiž svěřenci Jiřího Kalouse vyhráli na soupeřově ledě 5:0.

26. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Klimek (J. Mikuš, P. Vrána), 25. P. Vrána (Klimek, Barinka) - 53. T. Svoboda (Kracík, Kratěna). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 7036.

Sparta: Pöpperle - Piskáček, J. Mikuš, Švrček, Kalina, Gernát, Nedomlel, Barinka - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Uher, Cingel, A. Kudrna - Forman, Pech, Kumstát - M. Procházka, Černoch, O. Procházka. Trenéři: Kalous a Moták.

Plzeň: Machovský - Čerešňák, Kvasnička, P. Kadlec, Moravčík, D. Sklenička, Pulpán, Němeček - Kratěna, Kracík, T. Svoboda - Indrák, Stach, D. Kubalík - Johnson, Preisinger, Lev - Vondráček, Koreis, Hrnka. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Hlasy trenérů po zápase 26. kola hokejové extraligy HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň:

Zdeněk Moták (Sparty): "Bylo to vyrovnané utkání. V prvních dvou třetinách jsme měli lehce navrch, ale ve třetí jsme ztráceli aktivitu, hodně jsme ustupovali a z toho pramenilo, že jsme pět minut před koncem dostali gól na 2:1. Jsem ale rád, že jsme nakonec utkání dovedli do vítězného konce."

Jiří Hanzlík (Plzeň): "Sparta byla lepší a zasloužila si vyhrát. Kdyby do půlky zápasu hráči domácích proměnili šance, tak nám odskočili a nebylo o co hrát. Takhle vedli jen o dva góly. My jsme měli jen pasáže hry, závěr. Strašně mi ale vadí, že když se podíváme na ročníky narození našich hráčů, tak tam chybí úsilí v soubojích. V nasazení. Když to porovnám se čtyřicetiletým Jardou Hlinkou... Sparťani jsou za to odměněni, i čtyřicetiletí hráči tam jdou příkladem v základních věcech, které nejsou otázkou talentu. Oni ty nepopulární věci, které bolí, dělají a my ne."