pátek 23. června 2017 Zdeňka

Ani tři body Jágra na výhru Rangers nestačily

New York - Ani tři body Jaromíra Jágra nestačily hokejistům New Yorku Rangers k vítězství v sobotním utkání NHL na ledě Bostonu. Český kapitán byl u všech branek svého týmu, když na dvě přihrál a jednu vstřelil, Rangers však podlehli Bruins 3:4 po samostatných nájezdech. V penaltovém rozstřelu rozhodli o výhře Bostonu Phil Kessel a Zdeno Chára, v dresu hostí se neprosadil Brendan Shannahan ani Petr Průcha.

Jaromír Jágr v dresu New York Rangers

Smolný večer prožil v brance Floridy Tomáš Vokoun, jenž nezabránil porážce Panterů ve Washingtonu 3:5. Český brankář inkasoval třikrát během úvodních jedenácti minut, přesto mezi tyčemi zůstal a sledoval, jak jeho spoluhráči tříbrankové manko mažou. Následně však Vokoun znovu dvakrát kapituloval a na další odpověď se již hosté nezmohli.

První zápas bez zraněného kapitána Sidneyho Crosbyho zvládli hokejisté Pittsburghu. V Montrealu uloupili výhru 2:0 zejména díky skvělému výkonu brankáře Danyho Sabourina, který zlikvidoval všech 31 střel Canadiens. Rozhodující gól vstřelil v první třetině Jeff Taffe, jednobrankový náskok pak Penguins hájili až do poslední minuty zápasu, v níž po přihrávce Petra Sýkory přidal Jevgenij Malin pojistku trefou do prázdné branky při power-play domácích.