středa 13. prosince 2017 Lucie

Třinec se dostal do čela, Litvínov doma poosmé v řadě vyhrál

Praha - Neúplné 18. kolo extraligy přineslo duel Třince s Karlovými Vary. Zatímco Oceláři bojovali o posun do čela tabulky, Energie se snažila přerušit třízápasový gólový půst. Ten ale nepřišel a Slezané mohli po výhře 3:0 slavit. Veselo bylo i na stadionu Ivana Hlinky, kde Litvínov vyhrál již poosmé v řadě. Jeho poslední obětí se stala Mladá Boleslav, která podlehla 2:3. Derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové vyhrál Mountfield po dramatickém zápase 4:3 a Zlín si poradil s Plzní 3:1. Zbývající utkání kola se kvůli Lize mistrů odehrají v průběhu listopadu a prosince.

Utkání Karlovy Vary - Třinec

Karlovy Vary - Třinec 0:3

Energetici před duelem s Třincem už tři zápasy nedali gól a nic lehkého je nečekalo ani proti druhému celku tabulky. Oceláři totiž dvakrát za sebou venku neinkasovali a pyšní se nejlepší obranou i brankářem ligy. Domácí i přesto první dvě třetiny dominovali, střelecké trápení však neprotrhli. Třinečtí nakonec potvrdili svoji roli favoritů, když se v poslední dvacetiminutovce prosadili Marosz, Růžička a Polanský. Slezané vyhráli 3:0 a alespoň na dva dny se posunuli do čela extraligy.

Litvínov - Mladá Boleslav 3:2

Na svém ledě se Verva o body nedělí. Litvínov doma uspěl už poosmé v řadě, tentokrát si vzal na paškál Mladou Boleslav, kterou udolal těsně 3:2. Duel rozhodl v 56. minutě gólem v přesilové hře útočník Martin Hanzl, díky kterému si černo-žlutí drží na třetí příčce stále čtyřbodový náskok.

Plzeň - Zlín 1:3

Hokejisté Zlína dokázali dvěma rychlými góly otočit průběh utkání a vyhráli na domácím ledě nad Plzní 3:1. Oplatili tak Západočechům porážku z prvního vzájemného zápasu v sezoně. Na výhře Zlína v 18. kole extraligy se gólem a asistencí na vítěznou branku podílel lotyšský reprezentant Roberts Bukarts.

Pardubice - Hradec Králové 3:4

Hradec Králové slaví vítězství ve východočeském derby. Po boji triumfovali hosté 4:3, když o jejich úspěchu rozhodl v 54. minutě Blaž Gregorc. Hradec si užívá druhé vítězství v derby v této sezoně.

Zdroj: ČT sport