pátek 21. července 2017 Vítězslav

Sparta v Kladně opět zvítězila

Kladno - I podruhé v sezoně hokejisté Sparty bodovali na ledě Kladna. Pět týdnů starou výhru 4:1 Pražané potvrdili dnešním vítězstvím 3:1, když v závěru druhé třetiny otočili díky trefám Františka Ptáčka a Ondřeje Kratěny nepříznivý stav po předchozí trefě Radka Bělohlava. Výsledek ještě v závěru pojistil Michal Broš.

Ilustrační foto

Sparta se musela obejít bez obránce Vykoukala a v útoku přibyli na marodku ke Koreisovi a Netíkovi ještě Ton a Ručinský. Do sestavy Kladna se naopak vrátil po nemoci Martin Procházka a hned v úvodu se mohl zapsat mezi střelce. On ani jeho spoluhráči z elitní přesilovkové formace velký tlak nezužitkovali. Těsně vedle skončila i Pavlasova střela, která propadla Pöpperlemu. Na druhé straně při Tomajkově vyloučení vyzkoušel Kopřivu Gulaši, ale Sparta soupeře moc nezatlačila. Kladno mělo při další početní výhodě větší tlak, gól však nepadl ani po Hájkově tečované střele.

Na začátku druhého dějství nejdříve zahrozil bekhendem sparťan Mrňa, v 25. minutě se ale při Černoškově vyloučení za zdržování hry už radovali domácí. Nejdříve trefil Nádašdi střelou od modré čáry tyč, devět sekund před koncem početní výhody Martin Procházka přihrál Bělohlavovi, který střelou pod horní tyč zaznamenal svůj desátý gól v sezoně.

Po polovině utkání při pobytu Hromase a Mikulíka na trestné lavici hrálo Kladno 19 sekund v pěti proti třem, ale náskok nepojistilo, přestože velkou šanci připravil Martin Procházka pro Pateru. Sparta vytěžila vyrovnání z trestu Rudovského. Kratěna a Černošek ještě v přesilovce neuspěli, ale pět sekund po skončení trestu využil Ptáček tvrdou ranou toho, že se Kladno ještě nestihlo zformovat. Za dvě minuty se Sparta dostala do přečíslení, Kratěna si vyměnil puk s Výborným a také desátou trefou v sezoně otočil stav.

V úvodu závěrečné třetiny měli Pražané dvakrát výhodu přesilové hry, ale Kopřiva přesto moc práce neměl. Náskok však Sparta bezpečně hájila, přečkala Hromasovo vyloučení a ve 49. minutě nevyšla ani spolupráce Martina Procházky s Paterou. V závěru přerušil po minutě přesilovku Kladna Bělohlavův nedovolený zákrok na Pöpperleho. Výhru Sparty pojistil 111 sekund před koncem úspěšnou dorážkou Broš.