Golfista roku

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli nad Pardubicemi 3:0

České Budějovice - Hokejisté Českých Budějovic dnes opustili poslední místo v hokejovém žebříčku. V předehrávce 20. kola extraligy rozdrtili Pardubice 3:0. K první tříbodové výhře týmu po deseti utkáních přispěl dvěma góly útočník Radek Duda, brankář Roman Turek vychytal první čisté konto v sezoně.

HC České Budějovice
zdroj: ČT24 autor: Markéta Sandanusová

Jihočeši vstoupili do zápasu proti soupeři, kterého porazili v domácím prostředí sedmkrát z posledních osmi případů, výrazně aktivněji. Nejprve zahrozil svižnou ranou těsně vedle Gřegořek, v páté minutě pak šel ze strany sám na Lašáka Duda, ale hostující gólman jeho pokus zneškodnil. Hosté zahrozili kombinací Ondřeje s Koukalem, který však v koncovce minul.

Mountfield si přesto ještě do první přestávky vysloužil za svou aktivitu vedoucí gól. V 18. minutě jeli dva domácí hráči na jediného obránce Pardubic, Hřebejk naznačil střelu, ale místo ní adresoval chytrou přihrávku najíždějícímu Květoňovi, kterému díky povyjetí Lašáka stačilo trefit odkrytou branku.

Ve druhém dějství zajímavých okamžiků a šancí na obou stranách ještě přibylo. Důležitým momentem pro vývoj zápasu byla 25. minuta, kdy hráli Východočeši přesilovku. Místo vyrovnání však nabídli vlastní hrubkou šanci Dudovi, který tváří v tvář proti Lašákovi zvolil zakončení do bekhendu, při němž chytře počkal se střelou a zvýšil na 2:0.

Záhy jásala Budvar Arena znovu, ale radost ze třetí branky v Lašákově síti utnul sudí Minář, který gól neuznal pro Dudovo postavení v brankovišti. Pak ujel odvážně v oslabení Kůrka, jehož zastavil až Tvrdíkův faul. Za dalších 22 vteřin musel na trestnou lavici také Pivko a domácí měli nejen přesilovku čtyři na tři, ale 43 sekund dokonce dvojnásobnou početní výhodu, kterou však nevyužili.

Poté zmrazilo všechny přítomné zranění hostujícího beka Nakládala, jehož trefil pukem Mertl, ale pardubický hokejista po chvilce vstal z ledu a za doprovodu spoluhráčů zamířil na střídačku. Ve 36. minutě mohl snížit Havíř, když nikým neatakován vyjel zpoza branky, ale Turek ho vychytal. Stejně bezchybně si domácí opora vedla při přečíslení Rákose s Pucherem. Tým Mountfieldu navíc stihl třetím gólem uklidnit po Kuchejdově přihrávce znovu Duda.

Ve třetím dějství Jihočeši hlídali své vedení, které mohl navýšit ve 47. minutě při přesilovce zcela sám před Lašákem Vak, ale jeho bekhendové zakončení skryl slovenský reprezentační gólman do lapačky. Při přesilovce v 53. minutě selhal v obrovské příležitosti Kůrka, na druhé straně nevyužili 73 vteřin přesilovky pět na tři hosté.