pondělí 20. listopadu 2017 Nikola

Olomouc si věděla rady s tím, jak na Liberec. Rozhodly nájezdy

Olomouc - Olomouc se brzy oklepala z předchozí porážky s Třincem a dokázala porazit loňské mistry Liberec. O výhře domácích rozhodl ve třetí sérii nájezdů Petr Strapáč.

Radující se hráči Olomouce

Na úvodní šanci duelu čekali diváci do páté minuty, domácí Ostřížek však po individuální akci trefil jen boční síť. Po buly následně střílel Vyrůbalík a Eberle z dorážky jen těsně minul. V 10. minutě zahrozili hosté, Bulíř si rychle dobruslil volný puk, ale nedokázal najít místo v Konrádově postavení.

Další možnost pak měl ve vlastním oslabení Stránský, slovenský gólman však Hanáky při brejku tři na jednoho podržel. V pokračující přesilovce Olomouce nedostal puk za gólmana hostí Willa dorážející Ostřížek. Liberecký Bartovič po své střele, která zapadla obloučkem za Konráda, už zvedal ruce, ale puk poskakující na brankové čáře uklidil v poslední chvíli Jaroměřský.

Ve 23. minutě šli hosté z nenápadné akce do vedení. Vantuch pohotově vypálil, Lakatoš byl u puku vyraženého Konrádem první a "hodil" mu ho nad lapačku. Domácí se dlouho nemohli dostat přes obranu Liberce, až ve 33. minutě vyzkoušel Willa neúspěšně Knotek. Hosté mohli navýšit vedení v přesilovce, Bližňák naštěstí pro Olomouc ve velké příležitosti přestřelil branku. Konrád pak zachránil domácí v posledních vteřinách druhé části při tutovce Stránského.

Sestřih a ohlasy utkání Olomouc - Liberec

Do třetí třetiny stáhli domácí trenéři hru na tři pětky a ve 44. minutě se objevil mezi kruhy volný Ostřížek, mířil však jen do Willa. Olomouc se snažila dobýt libereckou defenzivu, ale soupeř Hanáky do střeleckých prostorů nepouštěl. Až necelé čtyři minuty před koncem našel zadovkou Ostřížek volného Juraje Mikúše, kterému se podařilo vyrovnat.

Zápas tak dospěl po remíze 1:1 do prodloužení. V něm chyboval Radivojevič, fauloval Knotka a domácí útočník jel trestné střílení, které ale Will chytil. Olomouc nevyužila v prodloužení ani dvě krátké přesilovky, a tak vítěze určily až nájezdy. V nich byli ale úspěšnější domácí. Willa překonali Eberle a Strapáč, Konráda jen Bližňák.

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 2:1 po sam. náj. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávka: 57. J. Mikúš (Ostřížek, Laš) - 23. Lakatoš (Vantuch). Rozhodčí: Polák, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:9, navíc Bartovič a Ševc (oba Liberec) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 4211.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas - Holec, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Matai, J. Mikúš, Burian - Fořt, Herman, Diviš. Trenéři: Venera a Tomajko.

Liberec: Will - Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Pyrochta, Mojžíš - Svačina, Bulíř, Radivojevič - J. Stránský, P. Jelínek, L. Krenželok - Bartovič, Bližňák, D. Špaček - Lakatoš, Mikyska, Vantuch - Ordoš. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Jan Tomajko (Olomouc): "Dvě třetiny jsme byli všude o krok později, Liberec vyhrával souboje a my jsme měli velké potíže s jejich pohybem. Braňo Konrád tam pochytal hodně šancí. Ve třetí části jsme zjednodušili hru, byli jsme silnější na kotouči a vyrovnání jsme si zasloužili. Prodloužení i nájezdy jsou loterie, za vítězství v nájezdech jsme každopádně rádi, protože loni nám moc nešly."

Filip Pešán (Liberec): "Nevstoupili jsme do zápasu špatně, dvě třetiny jsme byli lepším týmem, ale neproměnili jsme šance. Měli jsme domácím odskočit na dvě branky, což se nestalo. Ve třetí domácí přidali, zatlačili nás a i přes výborné Willovy zákroky jsme inkasovali. Prodloužení bylo hektické, byla tam vyloučení, trestné střílení, bod navíc jsme nakonec nezískali."