čtvrtek 27. dubna 2017 Jaroslav

Prospal pomohl dvěma přihrávkami k výhře Tampy

New York - Hokejisté Tampy Bay zvítězili v úterním utkání NHL na ledě Toronta 3:2 a připsali si druhou výhru v sezoně. Podílel se na tom i český útočník Václav Prospal, který přihrál na dva góly Vincentu Lecavalierovi.

Utkání Toronta s Tampou Bay

Elitní útočník Lightning se trefil poprvé v 16. minutě poté, co jej Prospal vyslal do rychlého protiútoku. "Byla to perfektní přihrávka do jízdy, která mi přistála přesně na hokejce," pochvaloval si Lecavalier. Podruhé se prosadil v 25. minutě v přesilové hře, kdy zužitkoval Prospalovu přihrávku před brankoviště a zvýšil na 3:1. Domácí pak stihli pouze snížit.

Toronto mělo přitom po většinu zápasu převahu, soupeře přestřílelo v poměru 39:25. "Měli jsme spoustu šancí, jenže jsme je spálili," postěžoval si trenér Ron Wilson. "Zatímco naši hráči potřebují pět šancí, aby dali aspoň jeden gól, Lecavalier měl dneska tři příležitosti a dvě proměnil. To z něho dělá špičkového hráče," dodal Wilson.