úterý 28. března 2017 Soňa

Ústí nad Labem pokořilo po nájezdech Kometu Brno

Ústí nad Labem - Souboj o čelo prvoligové tabulky rozhodli ústečtí hokejisté před rekordní domácí návštěvou sezony až v samostatných nájezdech. V 16. minutě ústecký Pazourek svoji první šanci neproměnil, ale vzápětí přivedl domácí do vedení. Po 39 sekundách bylo vyrovnáno, když Salfického překonal Kostourek. Ve druhé části tempo hry pokleslo a na obou stranách dominovala obrana.

Zápas mezi Ústím nad Labem a Kometou Brno

Ve 43. minutě přivedl Ústí znovu do vedení navrátilec z Berouna Šaffer, jenž objel obránce Komety a překonal Hyláka. V 57. minutě skončila střelba obránce Komety Zubíčka za Salfického zády a zápas dospěl do prodloužení. V něm udrželi oba brankáři čisté konto. O dvoubodovém zisku Ústí se rozhodlo ve druhé sérii samostatných nájezdů. Vítěznou branku vstřelil blafákem Čaloun, předtím překonal brněnského brankáře Špirko a domácí Salfiký zneškodnil nájezdy Houdka a Brabence.

Výsledek:

Ústí nad Labem - Kometa Brno 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 16. Pazourek, 43. Šaffer, rozhodující sam. nájezd Čaloun - 16. Kostourek, 57. Zubíček. Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:6. Diváci: 5521.

Zdroj: ČT24, ČTK