úterý 26. září 2017 Andrea

Vítkovice po pěti letech vyhrály na Slavii a vedou extraligu

Praha - Hokejisté Vítkovic v souboji o první místo vyhráli v dnešním utkání 18. kola extraligy na ledě dosud vedoucí Slavie 4:3. K úspěchu je v závěru druhé třetiny nasměroval obrat díky gólům Viktora Ujčíka a uzdraveného Václava Varadi během 54 vteřin. Vedení hostů pak v 47. minutě pojistil Roman Šimíček a Slavia už dokázala druhou trefou Romana Červenky v utkání jen zkorigovat výsledek.

Zápas mezi Slavií a Vítkovicemi

Ostravané prolomili černou sérii na ledě úřadujícího mistra, kde se radovali po více než pěti letech a deseti porážkách za sebou. Slavia si tak nespravila chuť po úterní porážce 0:5 na Spartě a poprvé v sezoně prohrála dvakrát za sebou.

Vítkovice přivítaly poprvé po zranění v přípravě v sestavě letní posilu Varaďu, slávisté se naopak museli obejít bez obránce Kadlece. Slavia měla hned v úvodu přesilovku při Ovčačíkově vyloučení a dostala se také do vedení. Bednářův gól dosažený po přerušení hry ve čtvrté minutě ještě neplatil, ale hned za 12 vteřin Růžička prodloužil Bednářovu přihrávku efektním bekhendem na volného Červenku, který trefil odkrytý prostor v brance.

Ostravané pak začali na Svobodu více střílet a v 11. minutě měl při Vašíčkově trestu po sólu Petrovického velkou šanci Treille, ale přestřelil. Francouzský útočník pak v 19. minutě zachytil chybnou slávistickou rozehrávku, poslal puk Petrovickému a vítkovický kapitán pohotovou ránou z pravého kruhu pro vhazování vyrovnal. V závěru úvodního dějství ještě mohl Slavii vrátit vedení Bednář.

V druhé části nejdříve hosté nevyužili druhé Vašíčkovo vyloučení, naopak nebezpečnější šanci měl v oslabení při přečíslení po Vondrkově přihrávce Micka. Kubošovu minelu v 28. minutě ještě Bednář nepotrestal, ale Slavia se dostala do tlaku a z následné přesilovky opět získala vedení. Žižka zleva na modré čáře křížně uvolnil na pravém kruhu Beránka a kapitán Slavie z voleje poslal puk do branky dříve, než se stačil Štěpánek přesunout.

Šance na pojištění náskoku Pražané nevyužili. Vondrkův pokus zlikvidoval vítkovický gólman, při vyloučení Petrovického těsně minul z dorážky branku Beránek. Hadamczikův výběr se však také prosadil po rychlé kombinaci v přesilovce. Po Burgrově přihrávce v 37. minutě Ujčík vyrovnal a za 54 vteřin už vedli Vítkovičtí. Varaďa vybojoval puk za brankou a oslavil po nechtěné pomoci bránícího Vondrky návrat do sestavy gólem.

Slavia se sice snažila v závěrečném dějství vyrovnat, ale nezužitkovala Burgrovo vyloučení ze závěru druhé části. Hosté mohli pojistit vedení v 46. minutě, kdy unikl Krenželok, ale Svoboda domácí mužstvo podržel. Vzápětí zahrozil průnikem a bekhendovou střelou Bednář, jenže v 47. minutě dojel nahozený kotouč Šimíček a tvrdou střelou z levé strany zvýšil na 4:2.

Pak měl ještě šanci v oslabení Ujčík, ale v 55. minutě po Bednářově přihrávce zpoza branky oživil šance domácích Červenka. Minutu před koncem Burger po brejku nepřekonal Svobodu, ale Štěpánek udržel Vítkovicím tři body, když kryl 36 sekund před koncem Červenkův pokus o hattrick.

Zdroj: ČT24, ČTK