středa 28. června 2017 Lubomír

Sparta zlomila černou sérii porážek, v derby porazila Slavii 5:0

aktualizováno 21. 10. 2008 21:20

Praha - Hokejisté Sparty ukončili v dohrávaném duelu 17. kola hokejové O2 extraligy sérii pěti porážek, když v pražském derby porazili Slavii 5:0. Před dosud nejvyšší návštěvou tohoto ročníku 11 683 diváků se o výhru domácích v Tesla Areně nejvíce zasloužil útočník Michal Broš, autor dvou branek, jenž si navíc připsal asistenci.

Slavia Praha - Sparta Praha

Gólman Tomáš Pöpperle dnes vychytal první čisté konto v sezoně a vítězný tým poskočil v tabulce na osmou příčku před Kladno. Slavia, která teprve podruhé v sezoně nebodovala, má v čele nadále tříbodový náskok před Vítkovicemi.

Slavia začala dvěma zakázanými uvolněními v úvodních 19 vteřinách, ale hned nato našlápl na vlastní obranné modré čáře kapitán Beránek a dostal se až před domácího gólmana Pöpperleho, který však jeho akci zneškodnil. Na konci druhé minuty však musel na trestnou lavici Kolařík a už za 21 vteřin se po úspěšné ráně Černoška bez přípravy mohl vrátit na led.

Slavia byla bez šancí, Spartě narostla křídla

Spartě s vedoucím gólem narostla křídla. Nadvakrát neuspěl Hromas, Podlešák vyrazil na zteč v oslabení a ač stíhaný Novákem, bekhendem ohrozil Svobodu.

V sedmé minutě vybojovali domácí puk ve středním pásmu, rozjetý Kratěna se dostal až tváří v tvář Svobodovi a bekhendovým zakončením po ledě zvýšil na 2:0. Trenér červenobílých Růžička v tu chvíli začal na střídačce Slavie nervózně přešlapovat, jako kdyby tušil, co jeho svěřence čeká.

Za dvoubrankového vedení Sparta velmi pozorně bránila, nepouštěla extraligového lídra vůbec do šancí, ale počínala si nadále aktivně i směrem dopředu. V 16. minutě stihl Svoboda zareagovat na Gulašiho nahození, na následnou zblokovanou dorážku Výborného už by nedosáhl, puk však rozvlnil pouze boční síť. Závěr první třetiny okořenila bitka mezi Gulašim a Mickou, v níž alespoň malé dílčí výhry dosáhli hosté.

Broš vstřelil dva góly

Druhou třetinu proměnila Sparta ve svou exhibici. Nejprve Ručinský prověřil Svobodu ostrou střelou zápěstím. Ten si s ní sice poradil, ale v 25. minutě zamotal Kratěna za jeho brankou hlavu obránci Slobodovi, předložil puk Brošovi a pro toho již nebyl nejmenší problém završit jednu z nejhezčích akcí dosavadního průběhu sezony.

O necelé dvě minuty později se Broš radoval znovu. Na konci pohledné kombinace Výborný místo střely zvolil ještě přihrávku Kratěnovi, puk se však dostal k Brošovi a ten z úhlu i za přispění teče jednoho ze slávistů zvýšil již na 4:0.

V polovině základní hrací doby hrála Sparta přesilovku a hostům zle zatápěla. Hanzlík však ze slibné pozice mířil těsně mimo a Broš pár vteřin poté orazítkoval Svobodovu levou tyč. V 38. minutě pak reprezentační gólman zneškodnil další šanci Hromase.

V třetí dvacetiminutovce již Sparta bezpečně kontrolovala vývoj zápasu, snažila se nedopřát hostům ani čestný úspěch a udržet tak nulu na kontě inkasovaných gólů brankáře Pöpperleho, což se jí také podařilo. Pátý gól navíc přidal po objetí Svobodovy klece Mikulík.

Zdroj: ČT24, ČTK