World Athletics Continental Tour Gold 2024

Pittsburgh je ve druhém kole, NY Rangers vyřadil v pěti zápasech

New York - Hokejisté Pittsburghu si zahrají druhé kolo vyřazovací části NHL. Rozhodla o tom domácí výhra 6:3 nad NY Rangers. Celkově Pittsburgh ovládl sérii 4:1 na zápasy.

Matt Cullen z Pittsburghu
zdroj: ČTK/AP autor: Gene J. Puskar

Pittsburgh - NY Rangers 6:3

Rangers měli v Pittsburghu dobrý vstup do utkání a už po 62 sekundách se dostali do vedení po střele Ricka Nashe. Domácí v 10. minutě vyrovnali, ale za dalších 45 sekund hosté zase vedli. O dalších 64 sekund později už bylo opět vyrovnáno a výsledkem 2:2 skončila i první třetina. V té druhé pak Penguins rozhodli o svém triumfu čtyřmi góly.

Tučňáci v minulosti prohráli s Rangers v play-off oba souboje, na třetí pokus ale dokázali tým z New Yorku porazit, a to díky třem výhrám v řadě. "V žádném případě jsme se nechtěli vracet zpátky do New Yorku," konstatoval trenér Mike Sullivan, jehož svěřenci se ve druhém kole utkají s vítězem série Washington - Philadelphia.

"Nezbývá nám, než složit soupeři poklonu. Pittsburgh hrál velmi dobře, myslím, že je akorát na vrcholu své formy," uvedl Alain Vigneault, trenér Rangers, kteří v minulých dvou letech dokázali dvakrát otočit sérii z 1:3 na 4:3. Jednou z toho právě s Pittsburghem, letos ale byli na Tučňáky krátcí.

Zejména kvůli obrovských chybám v obraně, po nichž tým nezachránil ani Henrik Lundqvist. Švédský gólman v posledních dvou zápasech inkasoval dohromady 10 gólů z 41 střel a v sobotu byl po druhé třetině znovu střídán. "Poslední dva zápasy byly dost divoké, před brankou bylo hodně šancí a bylo nutné podat opravdu skvělý výkon. Potřebovali jsme brankáře, který předvede velkou spoustu excelentních zákroků. A to jsem nedokázal, nebyl jsem dostatečně dobrý," řekl Lundqvist.

Chicago - St. Louis 6:3

St. Louis získalo v první třetině vedení 3:1 díky třem gólům během čtyř minut a 48 sekund a zdálo se, že kráčejí za vytouženým postupem. Jenže Blackhawks, v jejichž sestavě chyběli Tomáš Fleischmann i Michal Rozsíval, se nevzdali. Ve druhé třetině přestříleli soupeře 19:6 a otočili skóre třemi góly, další dva pak přidali v závěru třetí části.

"Ale ještě jsme nic nedokázali, že?" namítal útočník Andrew Ladd. "Dnes jsme jen chtěli vybojovat si šanci na sedmý zápas, a to se nám nakonec povedlo. Teď se musíme dát dohromady a připravit se na další důležité utkání."

To samozřejmě mají v plánu i Blues, kterým v minulém utkání na domácím ledě chyběl k postupu jediný gól, nakonec ale prohráli ve druhém prodloužení. "Vracíme se domů a budeme chtít využít výhody, že za námi bude stát plná hala našich fanoušků. Předvádíme v této sérii dobrý hokej, nemáme se čeho bát," konstatoval Alex Pietrangelo.

Chicago opět dokázalo, že umí zvládat zápasy, když hraje pod tlakem. Od sezony 2008-09 vyhráli Jestřábi 13 ze 17 zápasů, v nichž jim hrozilo vyřazení. A otočili pět sérií ze šesti, ve kterých prohrávali 2:3 na zápasy.

Anaheim - Nashville 5:2

Otočit sérii z 0:2 na 3:2 se povedlo hokejistům Anaheimu, kteří navázali na dvě vítězství z Nashvillu první výhrou na domácím ledě 5:2.

Na první gól se čekalo až do 35. minuty, kdy jako první udeřili hosté. Hned za 22 sekund ale Kačeři vyrovnali a za další dvě minuty už vedli 2:1. Ve třetí třetině si pak náskok pohlídali. O postup budou usilovat v pondělí v šestém utkání na ledě Predators.

1. kolo play-off NHL:

Východní konference - 5. zápas:

Pittsburgh - New York Rangers 6:3 (2:2, 4:0, 0:1)
Branky: 26. a 40. Rust, 10. Hagelin, 12. Kessel, 30. Cullen, 37. Sheary - 2. Nash, 11. Moore, 46. Kreider. Střely na branku: 28:41. Diváci: 18.607. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Crosby, 3. Cullen (všichni Pittsburgh). Konečný stav série: 4:1.

Západní konference - 5. zápas:

Anaheim - Nashville 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Branky: 35. Perron, 37. Garbutt, 49. Vatanen, 57. Fowler, 59. Kesler - 35. Johansen, 54. Salomäki. Střely na branku: 32:29. Diváci: 17.360. Hvězdy zápasu: 1. Garbutt, 2. Perron, 3. Andersen (všichni Anaheim). Stav série: 3:2.

Západní konference - 6. zápas:

Chicago - St. Louis 6:3 (1:3, 3:0, 2:0)
Branky: 4. Ladd, 25. Anisimov, 33. Van Riemsdyk, 37. Weise, 57. Shaw, 58. Hossa - 7. Upshall, 9. Pietrangelo, 12. Tarasenko. Střely na branku: 36:28. Diváci: 22.260. Hvězdy zápasu: 1. Pánik, 2. Weise, 3. Ladd (všichni Chicago). Stav série: 3:3.