čtvrtek 20. července 2017 Ilja

Plekanec prvním gólem v sezoně pojistil výhru Montrealu

aktualizováno 21. 10. 2008 07:42

New York - Český útočník Tomáš Plekanec se v pondělí poprvé v letošní sezoně hokejové NHL zapsal mezi střelce a pomohl Montrealu k vítězství 3:1 nad Floridou. Plekanec byl autorem třetího gólu do prázdné branky soupeře při power-play v poslední minutě zápasu. Brankář Panterů Tomáš Vokoun předtím dvakrát inkasoval z 33 střel.

Hokejový útočník Tomáš Plekanec

Canadiens tak prodloužili svou vítěznou sérii na pět zápasů a vděčit za to mohou především brankáři Jaroslavu Halákovi. Slovenský gólman, jenž dostal v brance Montrealu příležitost teprve podruhé v sezoně, se blýskl 35 zákroky a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Vítězný gól na 2:1 vstřelil devět minut před koncem třetí třetiny Francis Bouillon, jenž po zranění nohy nastoupil poprvé v letošní sezoně. Za záda brankáře Vokouna dostal puk tvrdou střelou z levého kruhu pro vhazování. "Takové góly nedávám moc často," podotkl Bouillon, jenž v loňském ročníku skóroval dvakrát ve 44 utkáních.

Tomáš Vokoun přiznal, že měl při Bouillonově střele zakrytý výhled. "Mohli jsme ten zápas vyhrát. Zase jsme se přesvědčili, že můžeme hrát s každým soupeřem vyrovnanou partii. Jsme zklamaní, že jsme nakonec prohráli, ale podali jsme dnes velmi dobrý výkon a pokud takto budeme hrát dál, můžeme se těšit na spoustu vítězství," prohlásil Vokoun.

Sýkora přispěl k výhře Tučňáků

Petr Sýkora pomohl proměněnou penaltou k vítězství Pittsburghu 2:1 po samostatných nájezdech na ledě Bostonu. Sýkora v druhé sérii nájezdů vyrovnal na 1:1, závěrečný rozstřel nakonec rozhodl až v páté sérii Jevgenij Malkin.

Hrdinou Tučňáků se stal brankář Dany Sabourin, který poprvé v sezoně dostal přednost před týmovou jedničkou Fleurym a za důvěru se odvděčil velmi dobrým výkonem. Z 36 střel jej překonal pouze Phil Kessel, v penaltovém rozstřelu pak zneškodnil čtyři z pěti nájezdů.

Rangers zažívají mizérii

Do útlumu se po skvělém vstupu do sezony dostali hokejisté New Yorku Rangers, kteří podlehli na domácím ledě v zaplněné Madison Square Garden Dallasu 1:2 a připsali si třetí porážku z posledních čtyř zápasů.

Utkání přitom začali Rangers skvěle a už po 58 sekundách hry slavili vedoucí gól po trefě Markuse Näslunda. Jenže pak už Martyho Turca v brance Dallasu nepřekonali. Rozhodující druhou branku vstřelil v polovině třetí třetiny Mike Modano a Dallas si tak připsal teprve druhé vítězství v sezoně.

Hejduk zaznamenal gól a asistenci

Ve výborných výkonech pokračuje Milan Hejduk. Rodák z Ústí nad Labem vstřelil v duelu s Los Angeles už svůj šestý gól v sezoně, navíc na další přihrál, a výrazně tak přispěl k vítězství Avalanche 4:3.

Hejduk se prosadil ve 25. minutě zápasu, kdy gólem na 2:2 započal obrat Colorada. Ve druhé třetině totiž Hejduka napodobili ještě David Jones a Ryan Smith, za Kings stihl v úvodu třetí třetiny už jen snížit Drew Doughty.

Útočník Pittsburghu Petr Sýkora slaví se svými spoluhráči vstřelení branky.