pondělí 26. června 2017 Adriana

Pardubičtí si ze Znojma odvezli dva body

aktualizováno 20. 10. 2008 10:53

Znojmo - O dnešním vítězství Pardubic nad domácím Znojmem rozhodla až přesilovka šestnáct minut před koncem prodloužení. V té si připsal gól obránce Aleš Píša a zvrátil remízu ve prospěch Pardubic 6:5. Vývoj skóre se v průběhu zápasu přeléval na obě strany, Pardubicím se podařilo vstřelit poslední tři branky v přesilových hrách.

Extraligové utkání Znojmo - Pardubice

Hosté začali ve velkém stylu a brzy získali nad Znojmem dvoubrankový náskok po střelách bývalých znojemských hráčů Tvrdíka a Puchera. O nečekaný zlom v průběhu utkání se ale postaral pardubický brankář Lašák, kterému při nepřesvědčivé přesilovce domácích Orlů propadla do sítě střela obránce Rýgla od půlící čáry.

Třetí gól Pardubic vstřelil Divíše, ale ještě před koncem třetiny ještě snížil na jednobrankový rozdíl Dopita. Ve druhé třetině už diktovalo tempo Znojmo, kterému k otočení skóre dopomohly chyby soupeřových zadáků. V rozmezí patnácti sekund po střelách Hamana a Kucharczyka špatně chytající slovenský reprezentační brankář Lašák dokonce dvakrát inkasoval. Ve 37. minutě hosté inkasovali po dělovce Demela pod břevno pátý gól.

Pardubickému týmu se podařilo vyrovnat po dvou využitých přesilovkách v úvodu závěrečné třetiny. Hned po třiceti sekundách skóroval po Pucherově přihrávce Cetkovský, vyrovnat se podařilo Divíškovi. Domácí si počínali aktivněji i v prodloužení, jejich snahu o zisk alespoň dvou bodů ale zhatilo 56 sekund před koncem Svobodovo vyloučení. V tlaku si ve skrumáži před znojemskou brankou se nejlépe orientoval Píša, jenž dotlačil kotouč za záda brankáře Trvaje.

Výsledek:

Znojemští Orli - Moeller Pardubice 5:6 v prodl. (2:3, 3:0, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Rýgl (Mojžíš), 20. Dopita (Erat, Selingr), 27. Haman (M. Růžička, Plášek), 27. Kucharczyk (Meidl), 37. Demel (R. Procházka) - 5. Tvrdík (M. Šeda, Divíšek), 11. Pucher (Píša, Cetkovský), 17. Divíšek (Tvrdík, Pivko), 41. Cetkovský (Pucher), 43. Divíšek (Štrbák, Pivko), 65. Píša (Pucher). Rozhodčí: Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:3. Diváci: 2738.