úterý 25. dubna 2017 Marek

O výhře Mladé Boleslavi rozhodly v Kladně až nájezdy

aktualizováno 20. 10. 2008 09:24

Kladno - Hokejisté Mladé Boleslavi zvítězili v dnešním utkání 17. kola extraligy na ledě Kladna 3:2 po samostatných nájezdech, když v rozstřelu byl z deseti exekutorů úspěšný pouze hostující Nikola Gajovský. Nováček extraligy tak ve středočeském derby oplatil Kladnu porážku na vlastním ledě z prvního vzájemného utkání v sezoně.

Hokejisté Mladé Boleslavi

Domácí celek Geus Okna začal aktivně a už po 22 vteřinách hry trefil kladenský kapitán Patera tyč. V osmé minutě ale již Bělohlav při početní převaze získal Kladnu vedení, když dorazil Kallovu střelu od modré čáry. Mladá Boleslav uspěla v 15. minutě, když Rod objel branku, našel skulinku u levé tyče a překonal kladenského brankáře.

Začátek druhé třetiny přinesl Kladnu výhodu 95 vteřin trvající přesilovky pěti proti třem. Ta se sice po půl minutě hry změnila po zbytečném faulu Patery ve hru pěti proti čtyřem, ale i tak se znovu prosadil Bělohlav. Mladoboleslavští se však znovu zvedli. Vyrovnání se svěřenci trenéra Šejby dočkali ve třetí třetině díky Sýkorovi. V 56. minutě mohl rozhodnout Diviš, ale zamířil jen do tyče. Do konce základní hrací doby už gól nepadl, stejně tak jako v následném prodloužení. V samostatných nájezdech rozhodl Gajovský.

Výsledek:

Geus Okna Kladno - BK Mladá Boleslav 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Bělohlav (Kalla, Patera), 26. Bělohlav (Nádašdi, Kalla) - 15. Rod (P. Barinka, Benda), 43. T. Sýkora (Nouza), rozhodující sam. nájezd Gajovský. Rozhodčí: Hribik - Bejček, R. Prchal. Vyloučení: 8:7, navíc Srdínko (Kladno) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3059.