úterý 23. května 2017 Vladimír

Západočeské derby: Plzeň před prohrou neochránil ani Straka

Plzeň - Hokejisté Karlových Varů přichystali v dnešním utkání 17. kola plzeňskému Lasselsbergeru první domácí porážku v sezoně. Karlovarská Energie nad ním vyhrála 4:2 a připsala si třetí vítězství za sebou. Vary tak oplatily Plzni porážku z prvního vzájemného utkání v sezoně. Hrdinou v dresu hostů byl gólman Lukáš Mensator, který dokázal zastavit množství nebezpečných střel hráčů Plzně v přesilových hrách.

Tým Karlových Varů v extraligovém zápase

Utkání hrané před vyprodaným hledištěm zahájili aktivněji hosté z Karlových Varů, přišli ale o Kubalíka, čehož využila Plzeň. Strakovu přihrávku totiž poslal ranou Vlasák neomylně do sítě. V prostřední části byli ve snaze o srovnání skóre agilnější hráči Energie. Domácí hrozili z rychlých protiútoků, plzeňský bek Smrek srazil unikajícího Kumstáta jen za cenu trestného střílení. Z něj vzešla branka pro Kristka a Energie vyrovnala.

V závěru druhé třetiny zamířil na trestnou lavici podruhé v utkání karlovarský Procházka a jeho trest přežili hosté bez úhony pouze díky skvěle chytajícímu gólmanovi. Po ideální přihrávce Vlasáka pálil z voleje Straka a Mensator jeho pokus mířící pod horní tyčku vytěsnil reflexivně ramenem mimo svoji branku.

Další úspěch si připsal Pech za pomoci dezorientovaného Fabuše, když dokonal ve vlastním oslabení obrat ve skóre. Psychický stav domácích hráčů dokumentoval zbytečným útočným faulem Matějovský. Následnou početní výhodu využil Melenovský a po rychlé kombinaci s Hanzlíkem vstřelil Plzni třetí gól. Domácí se poté ve snaze snížit dvoubrankové manko pustili až příliš do ofenzivy. Výsledkem byla pouze další branka v jejich síti, když po přečíslení dvou na jednoho dorazil Řezníčkovu střelu za Málkova záda Skuhravý.

Ve zbytku závěrečné třetiny se domácí snažili zkorigovat stav, což se jim povedlo až v přesilové hře pět minut před sirénou, kdy zužitkoval Vampola příhru Důrase. Pozorně bránící hosté už drama nepřipustili a Plzeň klesla z druhého na třetí místo.

Výsledek:

Lasselsberger Plzeň - Energie Karlovy Vary 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 11. Vlasák (Straka, Benák), 56. Vampola (Důras, Pácal) - 32. Kristek z trestného střílení, 39. Pech (Kumstát), 42. Melenovský (Jiří Hanzlík, Dobroň), 46. Skuhravý (Řezníček, Košťál). Rozhodčí: Jeřábek - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 8418 (vyprodáno).

Zdroj: ČT24, ČTK