čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Hokejisté Vítkovic třemi góly obrátili zápas se Zlínem

Ostrava - Třemi góly obrátili hokejisté Vítkovic zápas 17. kola extraligy se Zlínem. Přestože po první části prohrávali 0:2, nakonec slaví vítězství 3:2. Rozhodující gól byl ve 44. minutě připsán v přesilovce Romanu Šimíčkovi. Hosté od druhé části dohrávali bez zraněného kanonýra Jaroslava Balaštíka, který byl do té doby jejich nejlepším mužem.

Vítkovický hokejista

Zahajovací část byla přehlídkou zlínské formace, obzvláště Balaštíka, kterému nejširší kluziště v extralize vyloženě sedělo. Jeho rychlost dělala domácím bekům značné potíže. Hostující kanonýr si už ve druhé minutě po sólu a faulu Ovčačíka vynutil trestné střílení, ale domácím znovu vyšla sázka na náhradníka Štěpánka. Ten jen na penaltu nahradil Pince a stejně jako v úterý proti Českým Budějovicím neinkasoval, i když Balaštíkovi v rozhodujícím momentu přeskočil puk na čepeli.

Domácí pořádně otestovali Biegla až ve 13. minutě, ale zlínský veterán prokázal, že má fazonu. Lapil Barinkův bekhend pod břevno i dvojitou dorážku Šimíčka. Zlín byl však v úvodním dějství hokejovější a po další nevyužité příležitosti agilního Balaštíka to druhým gólem z rychlého protiútoku okořenil Bořuta.

Vítkovice nastartoval časný gól v druhé třetině a změny v sestavě. Hadamczik ji zredukoval na tři útoky a Barinka už po 52 sekundách využil od modré čáry přesilovku pět na čtyři. Domácím narostla křídla, hosty zatlačili agresivním napadáním a Biegl se měl co ohánět. Vyhořel na něm Kvapil a pak i Burger, kterého šikovným lobem vyslal na zteč gólman Pinc.

Zlín už neměl takovou šťávu jako na začátku a Ostravané obrat završili v závěrečné třetině. Pinc předtím musel zlikvidovat velkou možnost Köhlera se Záhorovským, ale ve 44. minutě zužitkoval další početní výhodu Kuboš, když jeho ránu od modré čáry s velkou pravděpodobností kromě Šimíčka nešťastně tečoval i hostující Rachůnek. Zlín už nenašel odpověď. Promarnil dokonce 73 sekund hry pět na tři a v závěru i zhruba čtyřicetisekundovou power play.

Výsledek:

Vítkovice Steel - RI Okna Zlín 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. M. Barinka (Štefanka, Petrovický), 32. Štefanka (Petrovický, Treille), 44. Šimíček (Kuboš) - 11. Balaštík (Hamrlík), 18. Bořuta (M. Pšurný). Rozhodčí: Fraňo - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 4600.