pondělí 23. října 2017 Teodor
Souhrn 39. kola

Rekordní Liberec vyhrál v Olomouci, Sparta v nájezdech udolala Třinec

Praha - Hokejisté Liberce výhrou v Olomouci stanovili nový rekord v počtu vítězství v sezoně, aktuálně jich mají již 38 a kráčejí za Prezidentským pohárem. O ten je může připravit už jen Sparta, která uspěla v nájezdech v Třinci. Dalším týmům ze špičky se ve 49. kole nedařilo. Plzeň prohrála v Boleslavi a Hradec ve Zlíně. Mizérii protahuje jak Litvínov, který padl v Pardubicích, tak Vary, doma jasně prohrály s Vítkovicemi. Chomutov si pak poradil s Brnem.

Radující se hráči Liberce

Olomouc - Liberec 0:2

Hokejisté Liberce zvítězili na ledě Olomouce 2:0 a vytvořili 38. výhrou nový rekord základní části, který dosud drželi společně s Pardubicemi (sezona 2002/03) a Jihlavou (1981/82). Bílí Tygři, kteří vedou tři kola před koncem tabulku o osm bodů před Spartou a mají blízko k zisku Prezidentského poháru, dělí už jen dva body od historického maxima Pardubic.

Sestřih a ohlasy utkání Olomouc - Liberec

Třinec - Sparta 2:3 SN

Hokejisté Sparty i bez několika ofenzivních opor vyhráli v Třinci 3:2 po samostatných nájezdech a jako druzí v extraligové sezoně pokořili hranici 100 bodů. Ačkoliv Pražané v normálním hracím čase ztratili náskok 2:0, v nájezdech jim páté vítězství za sebou zařídil Curtis Hamilton. Vicemistr prohrál popáté z posledních šesti utkání, v tabulce zůstává desátý, ale znovu si zkomplikoval boj o předkolo play-off.

Sestřih utkání Třinec - Sparta

Mladá Boleslav - Plzeň 5:1

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili potřetí za sebou Plzeň a po výhře 5:1 se stále drží na pozicích zajišťujících přímý postup do čtvrtfinále play-off extraligy. Tři kola před koncem základní části mají na sedmý Chomutov náskok čtyř bodů.

Sestřih a ohlasy utkání Mladá Boleslav - Plzeň

Zlín - Hradec Králové 4:1

Hokejisté Zlína porazili Hradec Králové 4:1 a stále ještě mohou pošilhávat po první šestce, která by jim zajistila vyhnutí se předkolu play-off. Zlín šel v sedmé minutě do vedení, avšak Hradec bleskově srovnal. Na více se ale nezmohli, naopak domácí se trefili ještě třikrát.

Sestřih a ohlasy utkání Zlín - Hradec Králové

Pardubice - Litvínov 2:1

Hokejisté dvanáctých Pardubic vyhráli nad předposledním Litvínovem 2:1 a svému soupeři odskočili v tabulce na rozdíl šesti bodů. Dynamo k prvnímu vítězství po čtyřech porážkách za sebou nakročilo v první třetině díky gólu Tomáše Marcinka, ale Viktor Hübl na začátku druhé části srovnal. Vítěznou branku zaznamenal ve 27. minutě Petr Sýkora. Verva prohrála popáté za sebou.

Sestřih a ohlasy utkání Pardubice - Litvínov

Karlovy Vary - Vítkovice 1:5

Hokejisté jedenáctých Vítkovic vyhráli na ledě posledních Karlových Varů a po páté výhře z posledních sedmi zápasů se přiblížili desítce pro předkolo play-off na tři body. Energie doma počtvrté za sebou nebodovala a na únik skupině o udržení už ztrácí devět bodů.

Sestřih a ohlasy utkání Karlovy Vary - Vítkovice

Chomutov - Brno 5:1

Hokejisté Chomutova porazili Brno 5:2. Hosté vedli, na začátku 49. minuty ještě drželi vyrovnané skóre 2:2, ale pak se trefili třikrát Piráti. Vítězný gól si připsal nejproduktivnější hráč soutěže Roman Červenka. Piráti nadále drží naději na první šestku, na Olomouc mají tři kola před koncem tříbodové manko. Kometa bude muset ještě bojovat, aby udržela pozici v předkole, Vítkovice se jí přiblížily na tři body.