pátek 15. prosince 2017 Radana / Radan
49. kolo

Mladé Boleslavi se s Plzní daří, vyhrála i potřetí v sezoně

aktualizováno 26. 2. 2016 20:40

Mladá Boleslav - Hokejisté Mladé Boleslavi porazili potřetí za sebou Plzeň a po výhře 5:1 se stále drží na pozicích zajišťujících přímý postup do čtvrtfinále play-off extraligy. Tři kola před koncem základní části mají na sedmý Chomutov náskok čtyř bodů.

Mladá Boleslav - Plzeň

Hosté měli před zápasem problém se složením obrany. Poprvé tak v extralize nastoupil teprve šestnáctiletý Kvasnička, který utvořil dvojici s devětatřicetiletým Kadlecem. Středočeši si ve většině domácích zápasů v této sezoně vytvořili hned v úvodu střeleckou převahu, proti Plzni se jim to ale nepodařilo. Indiáni hráli aktivně a v 6. minutě se dostali do vedení.

Kratěnovu šanci při plzeňském oslabení ještě Rittich zastavil, následnou Jeřábkovu střelu ale již nepokryl. Plzeň potvrdila, že patří v oslabení k nejaktivnějším týmům v soutěži. Při přesilovce soupeře vstřelili Západočeši již osmou branku. Mladá Boleslav se do hry dostala až ve druhé třetině a podařilo se jí duel rychle otočit. Ve 22. minutě vyrovnal pohotově dorážející Musil a o 78 sekund později překonal Polívku po Klepišově přihrávce Klimenta.

Mezi góly měl navíc další velkou šanci Jarůšek. Plzeňská dvojka byla i poté ústřední postavou zápasu. Polívku nepřekonal Kučný, ze samostatné akce Pacovský ani po přečíslení dva na jednoho Musil. Až poté se v útočném pásmu výrazně připomněli i hosté. Svobodovu šanci Rittich zlikvidoval, Hrňa v přesilové hře z ideální pozice přestřelil. Hned na začátku třetí třetiny přiblížil domácím tři body Pacovský, kterému gól připravil po ukázkovém přečíslení Jarůšek.

Bruslaři se pak zaměřili hlavně na pozornou defenzivu a čekali na šance. V 52. minutě se dočkali čtvrté branky, když Polívku překonal Lenc. Rozhodčí Fraňo sice nejprve vehementně gestikuloval, že gól neuzná pro předešlou hru vysokou holí, po konzultaci s kolegou u videa ale názor změnil. Výhru domácích podtrhl pátým gólem Hyka.

Sestřih a ohlasy utkání Mladá Boleslav - Plzeň

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 22. Musil (Rýgl), 23. Klimenta (Klepiš), 44. Pacovský (Jarůšek, Hyka), 52. Lenc (Klepiš, Rýgl), 58. Hyka (Bárta) - 6. Jeřábek (Kratěna). Rozhodčí: Fraňo, Polák - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3853.

Mladá Boleslav: Rittich - Stříteský, Voráček, Robar, Holub, Rýgl, Kučný - Jarůšek, D. Výborný, Pacovský - Klimenta, Klepiš, Lenc - Hyka, Musil, L. Pabiška - Ďurač, R. Hruška, Bárta. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Plzeň: Polívka - Kudroč, Jeřábek, Kadlec, Kvasnička, Kubka, D. Sklenička - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Johnson - Hrňa, Preisinger, T. Svoboda - Hollweg, Lev, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Marian Jelínek (Mladá Boleslav): "Začali jsme jako po kokainovém večírku, bylo to opravdu tragické. Chybou jsme soupeři nabídli gól. Už po první třetině jsme stáhli hru na tři pětky a naštěstí to pomohlo. Jen jsme se obávali toho, abychom vše fyzicky vydrželi. Už minule v Hradci jsme hráli na tři pětky. Naštěstí se to podařilo a dali jsme i góly, které soupeři braly sílu a nám ji dodávaly. Tři body mají pro nás v současnosti cenu zlata. Teď doufáme, že Plzeň všechno vyhraje, protože hraje s našimi konkurenty v boji o šestku. Věřím, že Zlín i Chomutov porazí."

Michal Straka (Plzeň): "Nezačali jsme špatně a v první třetině jsme hráli docela dobře. Věděli jsme, že Boleslav po nás půjde a včas jsme posouvali puky, nedostali jsme se pod tlak. Navíc jsme v oslabení dali gól a vedli 1:0. Během tří minut druhé třetiny jsme ale zápas ztratili. Byli jsme lehkovážní, ztráceli jsme puky, domácí chodili do přečíslení a zápas otočili. Ve třetí třetině jsme zkoušeli hru stáhnout na tři pětky, ale třetí gól, který jsme dostali poté, co nám opět odjeli do přečíslení, vše rozhodl."