pátek 20. října 2017 Vendelín
47. kolo

Sparta doma rozstřílela Kometu 5:1

Praha - Hokejisté Sparty ve 47. kole potvrdili pozici nejúspěšnějšího týmu v domácím prostředí a porazili Kometu Brno 5:1. Pražané tak před více než deseti tisíci diváky přehráli moravského soka potřetí za sebou.

Utkání Sparta - Kometa Brno

Oba celky postrádaly oproti pátečním zápasům hned čtveřici hráčů. Na straně domácích nenastoupili Hlinka, Sabolič, Hlaváč a Eminger, hosté postrádali Hanzlíka, Kováčika, Tona a Koreise. Úvod se vydařil Pražanům. Kudrna již po 62 sekundách vystihl rozehrávku hostů a otevřel skóre. Hostům se však ještě v první třetině podařilo vyrovnat. Nejprve přežili oslabení a následně se prosadil kapitán Čermák, který střelou přes obránce překonal Pöpperleho. Oba gólmani si následně připsali několik solidních zákroků, nejtěžší Pöpperle, jenž při přesilovce Komety hokejkou zlikvidoval samostatný nájezd Radima Zohorny.

Pražané si ve druhé části sice občas vytvořili převahu, Čiliak si ale počínal jistě. Kapituloval až ve 35. minutě, kdy jej pohotovou bekhendovou dorážkou překonal Cingel. Třetí gól dali domácí 15 sekund před koncem druhé třetiny, kdy Hamilton pohotově dorazil puk odražený od levé tyčky brněnského brankáře.

Sestřih a ohlasy utkání Sparta Praha - Kometa Brno

Hned ve 41. minutě mohl Přibyl přiblížit Spartu zisku tří bodů ještě více, Čiliak však jeho zakončení betonem vyrazil. O šest minut později však ze souboje stejných hráčů vyšel již vítězně útočník Pražanů, Kometa tak opět doplatila na nedůraz na brankovišti. A ze strany domácích to nebylo vše. Při hře čtyři na čtyři se do brejku dostal Forman a zakončil jej mazácky.

Zatímco Sparta tak potvrdila, že se jí doma daří - doposud v O2 areně v sezoně nebodovala jen jednou - Kometa navázala na své nevýrazné výsledky na kluzištích soupeřů. Horší bilanci než Brno má jen Litvínov a Chomutov.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:1 (1:1, 2:0) po druhé třetině

Branky a nahrávky: 2. A. Kudrna, 35. Cingel (Černoch, Dragoun), 40. Hamilton (Klimek) - 8. L. Čermák (Dočekal). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Lhotský, Jiří Svoboda.

Sparta: Pöpperle - Piskáček, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš, Kalina - Forman, Přibyl, Buchtele - Hamilton, Klimek, A. Kudrna - Netík, Pech, Kumstát - Černoch, Cingel, Dragoun. Trenéři: Jandač a Moták.

Brno: Čiliak - Dujsík, T. Kaberle, Štindl, Trška, Šnajnar, Malec, Kozák - Dočekal, L. Čermák, R. Zohorna - Špirko, V. Němec, J. Káňa II - H. Zohorna, J. Hruška, Ostřížek - Vondráček, Raška, Burian - F. Dvořák. Trenéři: Zábranský, Pešout a Pokorný.

Zdeněk Moták (Sparta): "Rozhodujícím momentem byla třetí branka, kterou jsme vstřelili patnáct vteřin před koncem druhé třetiny. Do té doby byl náš výkon upracovaný a zápas byl vyrovnaný. Ve třetí části už se hrálo podle našich not a přidali jsme ještě dvě branky. Už se nám to líbilo. Vyhrát 5:1 nad Kometou je příjemné, ale výsledek se nerodil lehce."

Kamil Pokorný (Brno): "Přijeli jsme do Prahy s mladým mužstvem, pět starých borců nemohlo zasáhnout do hry. Výsledek je pro nás krutý, prezentovali jsme velice slušnou a bojovnou hrou, měli jsme i dobrý pohyb. Rozhodla pětiminutovka ve druhé třetině, kdy jsme udělali individuální chybu a dostali gól na 2:1. A pak třetí do šatny po šťastném odrazu. Pak už je na Spartě složité hrát. Ne neřešitelné, ale složité. Ve třetí třetině jsme dostali dva góly z brejků, kdy jsme se paradoxně usadili v útočném pásmu."