středa 22. listopadu 2017 Cecílie
SOUHRN 46. KOLA EXTRALIGY

Sparta ovládla duel prvního s druhým, Honejsek řídil výhru Hradce

aktualizováno 19. 2. 2016 22:10

Praha – Má lepší formu první Liberec, nebo druhá Sparta? Podle duelu, který se odehrál v 46. kole, jsou to Pražané. Ti svého soka porazili na jeho ledě jasně 5:2 a stáhli jeho náskok na šest bodů. Na třetí místo se vrátil Hradec Králové, jenž díky hattricku Antonína Honejska porazil Třinec 3:2. Čtvrtá Plzeň si odvezla dva body z Brna po výhře 5:4 v nájezdech. Ještě o gól víc viděli fanoušci ve Vítkovicích, kde doma porazili Pardubice 6:4.

Hokejisté Sparty Prahy se radují z výhry

Liberec - Sparta Praha 2:5

Duel suverénně dvou nejlepších týmů základní doby, které již mají zajištěný postup do play-off, vyzněl pro druhou Spartu. Pražané se na ledě vedoucího Liberce ujali vedení už v úvodní třetině a po zbytek duelu ho už nepustili. Nakonec zvítězili 5:2 a na Bílé Tygry ztrácí už jenom šest bodů. Dvěma góly v oslabení se na úspěchu Pražanů podílel Miroslav Forman. Sparta bodovala i ve čtvrtém vzájemném zápase s Libercem v sezoně, tři z nich vyhrála.

Sestřih a ohlasy utkání Liberec - Sparta Praha

Hradec Králové - Třinec 3:2

Antonín Honejsek vs. Třinec 3:2. I tak by se dal popsat duel Hradce Králové proti Ocelářům. Čtyřiadvacetiletý útočník totiž nasázel všechny tři branky Východočechů, kteří si připsali šestou domácí výhru v řadě a díky zisku tří bodů se vrátili zpátky na třetí místo tabulky. Desátí Oceláři naopak prohráli potřetí za sebou a jejich náskok na jedenácté Vítkovice se snížil na pět bodů.

Sestřih a ohlasy utkání Hradec Králové - Třinec

Brno - Plzeň 4:5 SN

Kdo čekal, že vítězství v posledním duelu s Hradcem Králové, odstartuje vzestup hokejistů Komety, musel zůstat zklamaný. Brňané opět potvrdili, že v současnosti mají nejhorší formu v celé soutěži. Na domácím ledě prohráli s Plzní 4:5 po samostatných nájezdech a znovu se o něco zmenšil jejich náskok na příčky znamenající boj o udržení. Indiáni naopak dokázali, že se jim daří, když ovládli páté z posledních sedmi střetnutí.

Sestřih a ohlasy utkání Kometa Brno - Plzeň

Olomouc - Zlín 1:2 SN

Souboj o šesté místo se zase o něco zdramatizoval. Olomouc, která poslední příčku znamenající přímý postup do play-off drží, v důležitém souboji doma prohrála s osmým Zlínem 1:2 po samostatných nájezdech a Berani se díky tomu Hanákům v tabulce přiblížili na rozdíl čtyř bodů.

Sestřih a ohlasy utkání Olomouc - Zlín

Litvínov - Mladá Boleslav 4:5 PP

Čtyřiašedesát vteřin dělilo hokejisty Litvínova od výhry a zisku tří bodů v duelu s Mladou Boleslaví. Hostující celek ale při závěrečné hře bez brankáře a přesilovce 6 na 3 vyrovnal a nakonec získal i bod navíc, když vítězství 5:4 v prodloužení trefil v další početní výhodě Jakub Klepiš. Hvězdou utkání se stal Marek Trončinský, jenž si připsal pět bodů za gól a čtyři asistence.

Sestřih a ohlasy utkání Litvínov - Mladá Boleslav

Vítkovice - Pardubice 6:4

Když po druhé třetině odcházeli do kabin se ztrátou dvou branek, nevypadalo to s hokejisty Vítkovic příliš růžově. Ostravané však v závěrečné části duelu s Pardubicemi předvedli velkou kanonádu. Svému soupeři nasázeli hned pět gólů a nakonec zvítězili 6:4. Vítěznou trefu zaznamenal obránce Jan Štencel deset minut před koncem kuriózním nahozením od červené čáry.

Sestřih a ohlasy utkání Vítkovice - Pardubice

Karlovy Vary - Chomutov 1:6

Téměř tříměsíční čekání hokejistů Chomutova na vítězství na soupeřových kluzištích je u konce. Piráti zabrali na ledě posledních Karlových Varů, kde předvedli suverénní výkon a zvítězili 6:1. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky se díky plnému bodovému zisku a ztrátě Olomouce přiblížili šesté příčce znamenající přímý postup do play-off. Na to nyní ztrácí tři body.