neděle 22. října 2017 Sabina
25. kolo

Kudrna vystřelil Hradci výhru ve Varech 25 sekund před koncem

Karlovy Vary - Trenér Vladimír Kýhos zažil úspěšnou premiéru na střídačce Hradce Králové. Východočeši vyhráli na ledě Karlových Varů 2:1. Zápas rozhodl gól Jaroslava Kudrny v čase 59:35, Energie tak doma prohrála počtvrté v řadě a klesla na předposlední místo tabulky.

Karlovy Vary - Hradec Králové

Hradečtí od úvodního vhazování zavřeli domácí v jejich pásmu a jen díky pohotovému Závorkovi neskončila Knotkova střela úvodní brankou. Rovněž s příležitostí Pilaře a Šimánka z bezprostřední blízkosti si domácí brankář poradil.

Energie těžko v prvních dvaceti minutách hledala cestu před Kacetla, největší příležitost si vytvořila dvojice Huna - Rachůnek, ale jejich opakované střely cestu do branky Hradce nenašly. Aktivita hostů přinesla své ovoce v 19. minutě, když Dietz střelou od modré a za pomoci teče bránícího Huny vymetl růžek domácí branky.

Sestřih a ohlasy utkání Karlovy Vary - Hradec Králové

I prostřední dějství se neslo ve stejném duchu. Hradec napadal Západočechy už v jejich obranném pásmu a Karlovarští pod tlakem kupili chyby, naštěstí pro domácí bez gólového efektu hostů. Ve 25. minutě do té doby jistý Závorka potvrdil, že hra holí není jeho silnou zbraní. Jeho nepřesnou rozehrávku zpoza branky zachytil Pavlík, ale poté již nedokázal přesněji zakončit před odkrytou brankou.

Do závěrečných dvaceti minut trenér Oremus přeházel útočné formace Energie a přineslo to ve hře domácích oživení. Vyplatil se zejména přesun Dudy do první formace. Ve 47. minutě domácí vyrovnali, když po Dudově přihrávce překonal Kacetla Rachůnek.

O minutu později po krásné individuální akci mohl skóre dokonce otočit Rohan, ale výborný Kacetl se podruhé překonat nenechal. Hradec však i nadále hrozil nebezpečnými výpady, v 51. minutě ještě Kukumberg minul puk před odkrytou brankou, ale kalich hořkosti si domácí vypili 25 vteřin před koncem základní hrací doby. Pláňkem vystřelený puk Zázvorka jen vyrazil před dojíždějícího Kudrnu, který pohotovou dorážkou zápas rozhodnul.

HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 47. Rachůnek (Duda) - 19. Dietz (Bednář, Kukumberg), 60. J. Kudrna (Pláněk, Frühauf). Rozhodčí: Šindler, R. Svoboda - Kajínek, Belko. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 2364.

Peter Oremus (Karlovy Vary): "Hradec byl první dvě třetiny lepší, měli spoustu šancí a měli jsme s nimi problémy. Náš herní projev nebyl vůbec takový, jaký jsme si představovali, ale i přesto se nám podařilo vyrovnat. Pokud zkušení hráči, které v týmu máme, nebudou zvládat situace jako byla ta v závěru, tak podobné zápasy nemůžeme dotáhnout ani do prodloužení."

Tomáš Martinec (Hradec Králové): "Do Karlových Varů jsme jeli s velkou pokorou a respektem k soupeři. Chtěli jsme hrát aktivní hokej, což se nám první dvě třetiny dařilo. Dokázali jsme si vytvořit spoustu šancí, bohužel jsme je neproměnili a podařilo se nám dát jen jeden gól, což nás provází poslední zápasy - nemohoucnost dávat góly."