úterý 25. dubna 2017 Marek

Vondrka zařídil v závěru výhru Slavie nad Pardubicemi 3:2

Praha - Útočník Michal Vondrka zařídil trefou 45 vteřin před koncem výhrou hokejistů Slavie v 15. extraligovém kole nad Pardubicemi 3:2. Pražané tak vyhráli na svým rivalem posledních let pošesté za sebou a v čele tabulky si drží tříbodový náskok před Vítkovicemi. Moeller po čtyřech vítězstvích za sebou vyšel naprázdno. Pardubičtí, kteří nastoupili bez zraněného útočníka Somíka, naznačili hned první střídání zámkem v útočném pásmu, že budou v O2 Areně aktivní. Pak sice vyzkoušel na druhé straně Lašáka Bednář, ale Východočeši byli nebezpečnější.

HC Slavia Praha

Po Kolářově pokusu málem Svobodu překvapil puk u pravé tyčky a v 6. minutě už při Červenkově vyloučení Moeller otevřel skóre. Havířova střela dostala slávistického gólmana mimo brankoviště, Koukal předložil puk Starému, který bez potíží překonal padajícího obránce Kolaříka zaskakující za Svobodu. Potom se před pardubickou branku natlačil Červenka, ale na lepší zakončení zblízka neměl prostor. Při Šedově vyloučení ale Slavie nic nevytěžila a po jeho skončení ohrozil Svobodu opět Starý.

Třetí pardubická formace potvrzovala svou formu. Kolář ve 14. minutě sám před slávistickým gólmanem volil ale přihrávku na tísněného Starého. Hosté pak hráli třikrát v početní výhodě a nejblíže druhé trefy byl v 18. minutě kolář, který zamířil do horní tyče. První polovina druhého dějství patřila Slavii. A hned po 108 vteřinách po přestávce využil Píšova vyloučení Sklenář, který dostal při průniku po levé křídle hodně prostoru a prostřelil Lašáka.

Při další přesilovce se snažili tečovat Červenka a Beránek, v plném počtu pak i Kraft. Ten v 28. minutě vyhrál vhazování a Kolařík přesnou střelou k levé tyči využil zakrytého výhledu pardubického gólmana. Potom uvolnil Hruška Vondrku, Lašák však svůj tým podržel a hosté vzápětí vyrovnali. Drtina zaváhal v rohu slávistického obranného pásma, puku se zmocnil Tvrdík a osamocený Pivko mířil přesně pod horní tyč, což si sudí Hribik prověřil u videorozhodčího. Při Vondrkově trestu pak opět zatápěla Slavii Koukalova řada.

Pražané se pak ubránili v závěrečné části při Kadlecově trestu a při následném Píšově vyloučení se dostali do tlaku. Na Lašáka vysílali jednu střelu za druhou, pardubický gólman ale odolával. I hosté ale postupem času zvýšili agresivitu v obranném pásmu soupeře a nebezpečných situací přibývalo na obou stranách. Když v 57. minutě nepřekonal Lašáka Doležal a Svoboda vyrazil Pivkovu ránu, už se zdálo, že se prodlužovat. Ale 45 vteřin před koncem se dostal k dorážce Vondrka a rozhodl.

Zdroj: ČT24, ČTK