pátek 21. července 2017 Vítězslav

Plzeň porazila Mladou Boleslav a udržela domácí neporazitelnost

Plzeň - Hokejisté Plzně porazili v 15. kole extraligy Mladou Boleslav 3:2 a sedmou domácí výhrou udrželi domácí neporazitelnost. Západočeši sice v polovině utkání vedli již o tři branky, Středočeši ale postupně snížili až na rozdíl jediné branky a sahali dokonce po vyrovnání. Toho se ale vinou vlastní nedisciplinovanosti v závěru třetí třetiny už nedočkali.

HC Plzeň
HC Plzeň

Oba trenéři museli kvůli zdravotní indispozici gólmanských jedniček do branky postavit náhradníky, ti ale svůj úkol zvládli. Hosté, povzbuzeni výhrou nad Vítkovicemi v minulém kole, začali aktivněji, přesto mohli jít do vedení domácí. V přesilové hře ovšem Cartelliho střela od modré čáry skončila na tyči Šindelářovy branky. Domácí poté zpřesnili kombinace a po přihrávce Fabuše osamocený Straka zblízka nepřekonal padajícího Šindeláře.

Z gólu se hráči Lasselsbergeru radovali paradoxně až ve vlastním oslabení, kdy Vlasák předložil kotouč rozjetému Strakovi, který přebruslil Holuba a pohotově vypálil přesně do pravého horního rohu. Hosté mohli odpovědět ve více než minutu trvající přesilovce pět na tři a následném čtyřminutovém vyloučení Kracíka. Chytré přihrávky mladoboleslavského kapitána Krále ale nedokázal nikdo z jeho spoluhráčů zužitkovat.

Do prostřední části vstoupili hosté o poznání vlažněji. Za pasivitu je potrestal ve 29. minutě střelou do prázdné branky Adamský, když se nejrychleji zorientoval v útočném pásmu po lobu Matějovského. Hosté poté zastavovali hbitě bruslící domácí útočníky jen za cenu nedovolených zákroků. Dvojnásobnou přesilovku přetavil ve třetí gól Cartelli tvrdou ranou bez přípravy z levého kruhu. Hráči Mladé Boleslavi se vrátili do utkání díky chvilkové nekoncentrovanosti Plzně. Špatné střídání totiž využil ve vlastním oslabení Holub k přihrávce na Kubeše. Odchovanec západočeského hokeje svůj samostatný únik zakončil přesnou střelou pod Altrichterovu vyrážečku.

Na začátku třetí třetiny v přesilovce hostů nejprve vyrazil strážce domácí svatyně pokus Sýkory, na bekhendovou dorážku Krále už však nestačil. Klid na viditelně znervózněné hokejky domácích mohl dodat Fabuš, jeho přesilovkovou střelu švihem ale zastavil dobře vyjetý Šindelář. Blízko vyrovnání byl v přesilové hře po přihrávce Krále zpoza branky Nouza, z prostoru mezi kruhy ovšem vypálil mimo.

Závěrečný nápor si hosté zkomplikovali třemi vyloučeními v poslední pětiminutovce. Při dorážce Vampoly a samostatné akci Straky je ještě ve hře udržel spolehlivě chytající Šindelář. V posledních půlminutě utkání se už domácí ani ve dvojnásobné přesilovce nepokoušeli usadit v útočném pásmu a tři body si pohlídali kontrolou kotouče v obranné třetině.