pátek 24. listopadu 2017 Emílie
1. liga

Budějovice se v předehrávce díky hattricku Roba dotáhly na Slavii

Praha - Hokejisté Českých Budějovic vyhráli v předehrávce 14. kola první ligy i díky hattricku Luboše Roba nad Havířovem 6:1 a na druhém místě se bodově dotáhli na vedoucí Slavii. Ta ve středu hostí třetí Kladno. Čtvrtou pozici si upevnila Kadaň, která zvítězila nad nováčkem Přerovem 5:1.

Slavící hráči Motoru České Budějovice

Českobudějovický Motor si připsal páté vítězství za sebou. Před 4341 diváky sice prohrával od čtvrté minuty, kdy otevřel skóre Sztefek, ale za 125 vteřin vyrovnal Škoda a před polovinou utkání otočil stav Rob. V závěru druhé části zvýšil Žálčík a rozdíl ještě zvýraznili v závěrečném dějství dvěma trefami Rob, který dovršil hattrick, a Nouza.

Kadaň naplno bodovala i v sedmém domácím utkání v sezoně. Skóre otevřel ve 13. minutě v přesilové hře Račuk a ve druhém dějství získali Severočechům čtyřbrankový náskok Kverka, Charousek a Vaněk. V 57. minutě upravil už na 5:0 Trefný a vzápětí zaznamenal čestný úspěch Přerova Kovařík.

Výsledky 14. kola:

České Budějovice - Havířov 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Branky: 29., 42. a 60. Rob, 6. Škoda, 38. Žálčík, 55. Nouza - 4. Sztefek. Rozhodčí: Bejček - Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 4341.

Kadaň - Přerov 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Branky: 13. Račuk, 29. Kverka, 35. Charousek, 40. Vaněk, 57. Trefný - 57. Kovařík. Rozhodčí: Wagner - T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 12:12, navíc Ferenc (Přerov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 570.