58. Rally Šumava Klatovy

Jak Pardubice, tak Třinec v Lize mistrů prohráli

Praha - Hokejisté Třince i Pardubic si připsali v Lize mistrů porážky. Oceláři po čtvrteční prohře na ledě norského Stavangeru podlehli ve druhém vystoupení ve Finsku KalPě Kuopio 3:4 po samostatných nájezdech a mají na kontě ve skupině L v boji o dvě postupová místa jen bod. Pardubice začaly ve skupině E domácí porážkou s Davosem 2:3.

Třinec v úvodu mohl jít do vedení po Krepsově úniku, pak přečkal dvě oslabení a 29 vteřin před koncem první třetiny se dočkal gólu. Po Matušově přihrávce se trefil polský útočník Chmielewski. V úvodu druhé části vyrovnal při trestu Draveckého Rissanen, ale ve 27. minutě při Bengtssonově pobytu na trestné lavici vrátil Třinci vedení Dravecký.

Domácí ale v druhé polovině druhého dějství stav otočili. Nejdříve se prosadil individuálně Pitkänen, v 38. minutě se dostal za obranu Slezanů Tammela a prostřelil Hamerlíka. Třinec se tlačil za vyrovnáním. Nejdříve trefil Jašek tyč, šanci nevyužil ani Chmielewski, až z dorážky skóroval Kreps. Nájezdy rozuzlila Pitkänenova vítězná branka.

Pardubice šly proti Davosu do vedení ve 14. minutě, kdy při Paulssonově trestu skóroval zblízka Tybor. Švýcarský mistr vyrovnal ve 27. minutě, kdy byl brankář Maxwell po kombinaci Pahlssona s Ambühlem bezmocný.

Za necelé tři minuty vrátil Východočechům vedení střelou z levého kruhu opět Tybor. Hosté smazali ztrátu 77 vteřin před koncem druhé třetiny, kdy zakončil průnik Wieser. V závěru Pardubice přišly o všechny body, když Maxwella prostřelil z pravého kruhu na vyrážečku Ambühl.

KalPa Kuopio - HC Oceláři Třinec 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0) Branky a nahrávky: 22. Rissanen (Lukka, Keränen), 34. Pitkänen (Timonen, Mutanen), 38. Tammela (Mutanen), rozhodující sam. nájezd Pitkänen - 20. Chmielewski (Matuš, Nosek), 27. Dravecký (Nosek), 51. Kreps (Hrňa, Plíhal). Rozhodčí: Linde (Švéd.) Heikkinen - Nava, Sormunen (všichni Fin.). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 1958.

Sestava Třince: Hamerlík - Klesla, Nosek, Hrabal, M. Doudera, Foltýn, Linhart, Adámek, L. Doudera - Hrňa, Plíhal, Kreps - Irgl, Polanský, Dravecký - Rákos, Matuš, Chmielewski - Cienciala, Rufer, Jašek. Trenéři: Kalous a Varaďa.

HC Dynamo Pardubice - HC Davos 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Tybor (Rolinek, Gregorc), 29. Tybor (Havlík, Nahodil) - 27. Ambühl (Paulsson, Schneeberger), 39. Wieser, 60. Ambühl (Brejčák). Rozhodčí: Salonen (Fin.), Fraňo - Brejcha, Suchánek (všichni ČR). Vyloučení: 6:10, navíc Brejčák (Davos) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3123.

Sestava Pardubic: Maxwell - Štajnoch, Čáslava, Gregorc, Ščotka, Zdráhal, Borkoš, J. Látal, Tomášek - P. Sýkora, Kolář, Rolinek - Tybor, Nahodil, Jakub Svoboda - Kaut, Marcinko, A. Havlík - Mouček, Poulíček, Voženílek. Trenéři: Říha ml. a Baďouček.