Mladí hokejisté nestačili na USA a Hlinkův memoriál zakončili šestí

Břeclav - Česká hokejová osmnáctka skončila na Memoriálu Ivana Hlinky šestá, v duelu o konečné umístění v Břeclavi podlehla Spojeným státům americkým 3:4. Výběr trenéra Roberta Reichela ztratil zápas mezi 21. a 24. minutou, kdy Američané třemi brankami otočili stav z 0:1 na 3:1.

Lukáš Vopelka v zápase s USA
zdroj: ČTK/AP autor: Martti Kainulainen

Češi šli do vedení ve 12. minutě, kdy z levého kruhu prostřelil brankáře Dhillona Najman. Po 31 vteřinách druhé části vyrovnal v přesilové hře Mittelstadt, vzápětí se prosadil po průniku střelou z mezikruží Farmer a po chybě v české rozehrávce v čase 23:48 zvýšil Yamamoto.

Na konci druhé třetiny zkorigoval stav v přesilovce Kristian Reichel. V 43. minutě ale vrátil v početní výhodě pěti proti třem Američanům dvoubrankové vedení opět Yamamoto. Domácí se nevzdali, ale kapitán Zachar dokázal 64 sekund před koncem už jen snížit.