pátek 24. listopadu 2017 Emílie
MEMORIÁL IVANA HLINKY

Češi si na Hlinkově memoriálu semifinále nezahrají, Švédům nedali ani gól

aktualizováno 12. 8. 2015 21:34

Břeclav – Semifinále Memoriálu Ivana Hlinky se bude hrát poprvé od roku 2011 bez české osmnáctky. Svěřenci trenéra Roberta Reichela nezvládli závěrečný duel v základní skupině se Švédskem, který byl zároveň přímým soubojem o postup, prohráli 0:2 a čeká je boj o páté místo, v němž narazí na USA. Výběr Tre Kronor čeká vítěz skupiny B Finsko.

Trenér Robert Reichel (uprostřed) na lavičce české osmnáctky

Český tým, který hrál loni na prestižní domácím turnaji finále, se mohl dostat do vedení ve třetí minutě po šanci Kristiana Reichela. Pak měli domácí k dispozici tři přesilovky a v té třetí v 25. minutě minul v dobré pozici Vála.

Češi se také ubránili v oslabení, v 33. minutě pomohla Brízgalovi tyč po Boakvistově pokusu. Český gólman pak zlikvidoval další šance Švédů a osm sekund před druhou pauzou mohl otevřít skóre z trestného střílení Pšenička, ale Gustavssona mezi betony neprostřelil.

V úvodu třetí části pomohla Reichelovu výběru po Oskarově střele znovu tyč, v 46. minutě už se ale Seveřané radovali po Brattově gólu. V čase 50:50 pojistil jejich náskok Oskar a naději pro český tým nedokázal vykřesat ani minutu a půl před koncem Kofroň.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let:

Skupina A (Břeclav): ČR - Švédsko 0:2 (0:0, 0:0, 0:2) Branky: 46. Bratt, 51. Oskar.

Skupina B (Bratislava): Rusko - Finsko 0:3 (0:0, 0:1, 0:2), Slovensko - USA 3:7 (0:2, 1:2, 2:3).