sobota 22. července 2017 Magdaléna

Hokejisté Slavie na úvod Ligy mistrů porazili Linköping 4:2

aktualizováno 8. 10. 2008 23:15

Praha - Hokejisté pražské Slavie zahájili Ligu mistrů vítězstvím 4:2 nad švédským Linköpingem. Dvě branky českého mistra dnes v pražské O2 Areně dal Roman Červenka, který v 39. minutě vstřelil i vítězný gól. Dvě asistence si v dresu hostí připsal český útočník Jaroslav Hlinka. Slavia si vedle bodů zajistila i odměnu 50 tisíc eur (asi 1,2 milionu korun). Příští utkání v soutěži hraje ve středu 29. října na ledě Curychu Lions.

Lavička hokejové Slavie

Slávisté začali proti aktuálně druhému týmu švédské ligy bez bázně a byli v první třetině aktivnější. Jako první prověřil gólmana Henrikssona z otočky Bednář, střelou po ledě ho však nezaskočil. Pražané si dobrým pohybem vynutili vzápětí dva fauly hostí a měli k dispozici 12 vteřin dvojnásobné početní výhody, kterou ještě po chvilce prodloužil Majeský zdržováním hry.

V celkem dvouminutové přesilovce pět na tři domácí zamkli soupeře před jeho brankou, ale blízko ke gólu byl pouze Hruška, jenž se chystal doklepnout odražený puk do prázdné branky, na poslední chvíli mu ho však upálil pohotový bek Pihl. Hned poté, co se Linköping zformoval, gólově udeřil. Svobodova zacloněného výhledu využil v polovině deváté minuty přesnou ranou Fransson. Hosté mohli chvilku nato zvýšit, ovšem Aalto odkrytou branku ve stoprocentní příležitosti minul a tečovaná střela Majeského skončila pouze na tyčce.

První třetina přála Slavii

Švédský tým toho mohl zanedlouho litovat, protože do kabin nakonec odcházel s jednobrankovou ztrátou. V 16. minutě po individuální akci objel branku Vondrka a překvapil Henrikssona. O dvě minuty později předložil Beránek při přesilovce puk Červenkovi, ten se neukvapil, nechal proklouzat obránce a polovysokou střelou k tyči skóroval. Svoboda se pak vyznamenal při šanci Zackrissona.

Ve druhém dějství velkých příležitostí ubylo, přesto měl ve 27. minutě hodně blízko ke gólu Bednář, jeho chytrý bekhend do protipohybu brankáře však stihl Henriksson na poslední chvíli vytěsnit mimo tyče. Doležal mohl zamést poskakující kotouč do odkryté branky, ale netrefil ho. Ve 37. minutě bylo vyrovnáno, když Hlinka našel zcela nekrytého Petterströma, který mířil přesně. Slavii však stačily necelé dvě minuty na odpověď, po Hruškově přihrávce od hrazení se prosadil v přesilovce z hranice brankoviště důrazný Červenka.

Švédský celek na Pražany neměl

Souboj jako z pražského derby nabídla 42. minuta, když Hlinka našel před brankou Slavie dalšího exsparťana Hlaváče, toho však vychytal Svoboda. Strážce domácí branky se vyznamenal i při velké šanci Beaudoina. Slávisté kontrolovali gólem. V 50. minutě našel Červenka pěkným křížným pasem rozjetého Bednáře, který se tváří v tvář Henrikssonovi trefil přesně pod horní tyčku a upravil na 4:2.

Snížit mohl vzápětí Petterström, i ten si však vylámal zuby na Svobodovi. Tentýž hráč v 54. minutě gólmana Pražanů dokonce překonal, gól však nebyl uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Hostům ke korekci výsledku nepomohl ani oddechový čas a následná hra bez brankáře.

Výsledek:

Slavia Praha - Linköping HC 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Vondrka (J. Novák), 18. Červenka (Beránek, D. Hruška), 39. Červenka (D. Hruška, Beránek), 50. Bednář (Červenka) - 9. Fransson (J. Hlinka, Persson), 37. Petterström (J. Hlinka, Persson). Rozhodčí: Reiber, Stricker - Fluri, Müller (všichni Švýc.). Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 4108.

Sestavy:

Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Drtina, Vašíček, J. Novák, Kolařík, Žižka, Sloboda - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Doležal - Micka, V. Růžička ml., Tomica - Sklenář, M. Čermák, P. Jelínek. Trenér: Vladimír Růžička st.

Linköping: Henriksson - Pihl, Gunnarsson, Fransson, Saravo, Aalto, Majeský - Petterström, J. Hlinka, Hlaváč - Persson, Eriksson, Beaudoin - Zackrisson, Emwall, Laumann-Ylvén - Lauritzen, Fröshaug. Trenér: Slavomír Lener.

Zdroj: ČT24, ČTK