neděle 23. dubna 2017 Vojtěch

Rangers v Praze znovu vyhráli nad Tampou, odvážejí si 4 body

Praha - I ve druhém utkání NHL v Praze se více dařilo New York Rangers, znovu vyhráli nad Tampou Bay. Po sobotním skóre 2:1 dnes zvítězili se stejným výsledkem. Jezdci soupeře výrazně přehráli a dokázali odpovědět na vedení Lightning po trefě Adama Halla góly Wada Reddena a Scotta Gomeze.

Ilustrační foto

Éru po odchodu kapitána Jaromíra Jágra do ruského Omsku tak Rangers načali úspěšně a vezou si do zámoří čtyři body. V pátek už se po přesunu do New Yorku představí doma v Madison Square Garden proti Chicagu. Tampa také na svém ledě přivítá v sobotu Carolinu.

Rangers sobotní vítěznou sestavu nezměnili, zato kouč Tampy Bay Melrose udělal dvě korektury, ale Davidu Kočímu radost neudělal, protože český bitkař zůstal opět jen na tribuně. Poměr českých hráčů v obou týmech na ledě zůstal vyrovnaný - dres Rangers oblékli Michal Rozsíval s Petrem Průchou a Tampy Václav Prospal s Radimem Vrbatou. Gólmana Smitha nahradil zkušený Kölzig a beka O˙Briena Lundin.

Jestliže příznivci ve chvíli, kdy neviděli Kočího v sestavě, litovali, že se ani dnes nedočkají žádné potyčky, mýlili se. Typický doplněk zámořského hokeje přišel brzy. V páté minutě se nejdříve Arťjuchin natlačil důrazně až před Lundqvista a diváky zvedla ze sedadel první strkanice za brankou Rangers. V 8. minutě už shodili rukavice tvrdý muž Rangers Voros a Malone, pustili se do sebe, ale po rychlému výpadu zkušenější rváče Vorose bylo rychle po souboji.

Navrch měli Rangers i ve hře, v první části přestříleli soupeře v poměru 15:3. Jenže po Callahanově střele se nedostal k dorážce Průcha, proti Kölzigovi neuspěl ani Näslund, Gomezova řada a efektní zadovkou Dubinsky. Tampa Bay vytěžila v úvodní části z minima maximum, když skórovala v 19. minutě z teprve třetí střely na branku v zápase. Meszárošův pokus doklepl na brankové čáře Hall.

Tým z Manhattanu ve svém improvizovaném domácím prostředí, které si s Tampou oproti sobotě prohodil, svou převahu vyjádřil brankově ve druhém dějství. Ve 24. minutě usměrnil z mezikruží najíždějící bek Redden do pravého horního rohu Kölzigovy branky Näslundovu přihrávku. Další možnosti Renneyho týmu měli opět Redden, Dubinsky a dvakrát bitkař Orr, na druhé straně se pokoušel vrátit vedení Lightning Hall.

Za gólem šli ale více Jezdci a v 33. minutě Gomez z dorážky už otočil stav. Hokej diváky bavil více než v sobotu a hala aplaudovala po rychlých brejcích a šancích. Gól mohl dát Žerděv, na druhé straně zachránila Rangers hodní tyčka po střele jedničky letošního draftu Stamkose a rychle zase kontroval Dubinsky.

V závěrečném dějství Tampa Bay zabrala, pomohly jí i dvě přesilovky a diváci se zřejmě v naději prodloužení večera o nastavení se v některých chvílích přiklonili výrazněji na její stranu. Jenže po St. Louisově přihrávce v početní výhodě neprostřelil z dobré pozice Lundqvista Prospal a švédská hvězda Jezdců už změnu stavu nepřipustila.

Nedošlo k ní ani necelých pět minut před koncem po Staalově pokusu v oslabení, kdy Rangers dokonce přečíslili soupeře. Přestože po Stamkosově faulu dohrávala Tampa Bay v oslabení, mohl vyrovnat Lecavalier. První hvězdou utkání byl vyhlášen Gomez, druhou jeho spoluhráč Redden a třetí Kölzig.