sobota 18. listopadu 2017 Romana

Příště už musíme dát první gól my, říká Gáborík

Ostrava - Až ve třetím zápase slovenský útočník Marián Gáborík potvrdil na mistrovství světa v Ostravě pověst elitního střelce. Třiatřicetiletý vítěz Stanleyova poháru z loňského roku patří mezi nejpilnější střelce na šampionátu, až v úterním utkání proti Slovinsku se však dočkal premiérového gólu. A nakonec dvou.

Marián Gáborík v zápase se Slovinskem

"Konečně mi to tam spadlo," oddechla si hvězda Los Angeles po vítězství 3:1. Slovinci přitom ještě na začátku třetí třetiny vedli, ale tým českého kouče Vladimíra Vůjtka staršího během 12 minut i díky Gáboríkovi duel otočil. "Poprvé na turnaji jsme vyhráli za tři body a jsme velmi rádi, že to tak dopadlo," řekl Gáborík.

Slovinci dokázali v přípravě na MS Slováky porazit a i v Ostravě je řádně potrápili. Vůjtkův výběr od první třetiny prohrával, ve třetí části však nejprve vyrovnal v přesilovce Andrej Meszároš a pak přišly Gáboríkovy chvíle. V 55. minutě přešel přes Mitju Robara a prostřelil brankáře Roberta Kristana, na konečných 3:1 zvýšil při power play soupeře sekundu před koncem.

"Slovinci mě nepřekvapili. Velmi dobře bruslí a mají Kopitara, který je žene dopředu a hraje velmi dobře. Taky jim výborně zachytal brankář," uvedl Gáborík, který na ledě strávil 20:43 minuty a byl tak nejvytíženějším útočníkem.

"Opět jsme ve třetí třetině ukázali, že umíme hrát, i když prohráváme. Příště ale už musíme dát první gól my, aby se nám hrálo lépe," připomněl Gáborík fakt, že Slováci ve všech dosavadních zápasech šampionátu doháněli ztrátu. Pokaždé se jim to ale podařilo, i proto mají na kontě sedm bodů a v tabulce skupiny B jsou třetí. Souboje s favorizovaným Ruskem, Finskem i USA je ale teprve čekají.