neděle 26. března 2017 Emanuel

Hokejisté Litvínova vyhráli v Liberci po nájezdech

aktualizováno 2. 10. 2008 20:45

Liberec - Hokejisté Liberce dokázali v dnešním utkání 11. kola zlikvidovat tříbrankový náskok Litvínova, nakonec však získali pouze bod. O vítězství hostů v samostatných nájezdech 6:5 rozhodl kanonýr František Lukeš.

Hokejisté Litvínova

Pod Ještědem ani nestihli diváci dosednout na svá místa a už se hosté radovali z první branky. Ke kotouči se dostal Černý a propasíroval kotouč za Hniličku. Domácí působili poté velmi otřeseně a nemohli se dostat k vážnějšímu ohrožení Fraňka. Až v 7. minutě si z rohu před branku vybruslil Blatný, ale hostující gólman stihl sklapnout betony včas.

Tygři si poté vytvořili velký tlak, který vyvrcholil v přesilové hře. Tu dokázal využít Kašpařík, když dostal překrásnou přihrávku od Nedorosta před zcela prázdnou branku. Obě strany si poté dávaly pozor na zadní vrátka, ale hostům se podařil rychlý protiútok. Sám na Hniličku najížděl Kubinčák, jeho střelu dokázala liberecká jednička vyrazit pouze před sebe, kde měl Hübl jednoduchou pozici. Když to již vypadalo, že v první části více branek nepadne, dostal se do samostatného nájezdu Lukeš a vymetl pavučinky v liberecké brance.

Druhá část začala stejně jako ta první. Po čtyřiačtyřiceti sekundách dotlačil kotouč za Hniličkova záda Reichel. Liberec byl po inkasované brance zcela zaskočený a téměř neškodný. Litvínovští hráli naprosto v pohodě a nepouštěli Tygry do žádných vyložených situací. Od poloviny utkání se domácí přeci jen trošku zvedli a přineslo jim to ovoce. Bartovičovo nahození před Fraňka tečoval přímo do horního růžku Pletka. Domácí ucítili šanci, ale tu zhatil svým únikem Kubinčák, který čistě prostřelil betony Hniličky. Střelecký den pod Ještědem i přesto nadále pokračoval. Třiapadesát sekund před koncem druhé třetiny dorazil kotouč za Hüblova záda Podkonický.

Drama v Liberci pokračovalo i v úvodu třetí třetiny. Domácí se tlačili do útoku, ale Hübl hosty dlouhou dobu držel. Až v osmačtyřicáté minutě jeho kouzlo přestalo působit. Již čtvrtou přesilovou hru domácích využil Bartovič. Domácím jakoby poté narostla křídla. O čtyři minuty později již mohlo být vyrovnáno, Podkonický však trestné střílení neproměnil. Co se nepovedlo Podkonickému, dokončil opět hrdina večera Bartovič. Přidal svou druhou branku v zápase a srovnal tři minuty před koncem na 5:5.

V prodloužení již ze sebe oba týmy spíše ždímali poslední zbytky sil, a tak dospělo až k nájezdům. Ten rozhodující vsítil Lukeš, a tak si z Liberce hosté odvezli dva body.

Zdroj: ČT24, ČTK