neděle 17. prosince 2017 Daniel
Baráž o extraligu

Chomutov porazil Slavii a jde do extraligy, Pražané sestupují

aktualizováno 17. 4. 2015 21:07

Chomutov - Velké drama se šťastným koncem pro domácí se odehrálo v Chomutově, který v předposledním kole baráže o extraligu hostil Slavii. Oběma týmům šlo o mnoho, což poněkud neučesaná hra potvrdila. Nakonec lehkou převahu proměnil rozhodujícím gólem v prodloužení v postup do extraligy Chomutov, Slavia naopak po jedenadvaceti letech padá do první ligy.

16:55

Vážení čtenáři, vítejte u textového on-line přenosu. V baráži o extraligu se dnes mohou dít velké věci. Chomutov je totiž krok od postupu do extraligy, a právě zápas se Slavií může spustit velkou severočeskou euforii. Pirátům stačí k jistotě i dva body. Naopak Pražané figurují na nepostupové příčce a vzhledem k tomu, že Olomouc hraje v Českých Budějovicích, kterým už o nic nejde, potřebují nutně naplno bodovat. Utkání začíná v 17:30.

16:59

Chomutov v baráži střetl se Slavií zatím třikrát - a všechny tři zápasy se rozhodovaly v samém závěru utkání. Hned v prvním kole se radovala Slavia po domácí výhře 2:1, rozhodující gól vsítili Pražané v 59. minutě. V Chomutově v pátém kole vyhrála opět Slavia, tentokrát 2:0, přičemž výsledek potvrdila gólem do prázdné branky v poslední minutě. Třetí zápas však už vyhráli Piráti, v Edenu rozhodl v 60. minutě o výhře Severočechů 2:1 exslávistický Vladimír Růžička. Pokud se trend potvrdí, dá se očekávat velmi vyrovnané utkání i dnes.

4. Motor Č. Budějovice – 8 b.

Do konce soutěže zbývají poslední dvě kola, v nedělním 12. hraje Olomouc s Chomutovem a Slavia s Českými Budějovicemi.

17:28

Setmělá chomutovská hala je již připravena na poslední domácí zápas letošní sezony, za chvíli začnou nastupovat hráči na led.

17:29

Utkání povedou hlavní rozhodčí Pavel Hodek a Vladimír Šindler, na čarách asistují David Jelínek a Jiří Ondráček.

17:30

Hokejisté a diváci si minoutou ticha připomínají zesnulého Jaroslava Holíka.

00:01

Utkání právě začalo!

01:00

Chomutov se snaží probojovat do útoku, jeho snahy končí ve středním pásmu.

02:25

Až teď se to povedlo, Dušek chvíli tahal puk za brankou Furcha, ale z celé akce nakonec nic nebylo. Poprvé se do útoku dostává Slavia.

02:59

Furch nyní kryje puk, Chomutov se do větší šance ale nedostal.

03:30

Vas dostal přihrávku na modrou, odkud z úhlu prověřil Kopřivu. Ten vyrazil betony.

04:14

Chomutov se teď prezentoval prvním souvislejším tlakem, Furch se musel ohánět. Domácí se zatím zdají aktivnější.

05:12

Gajovský se přes dva slávisty probojoval až před Furcha a bekhendem vystřelil, to byl hodně slušný pokus.

05:45

Kaše se dostal mezi kruhy do ideální pozice, ale minul branku.

06:40

Po delší době se do útoku dostala i Slavia, zatím branku Kopřivy neohrožuje.

07:34

Stránský hledal po pádu Šagáta Pletku, ten z první pálil mimo. Avšak byla to zatím nejlepší slávistická chvilka.

08:03

Zakázané uvolnění Slavie.

09:22

Chomutov si po vhazování vytvořil lehký tlak, od mantinelu se nakonec odpoutal Kaše, dostal přihrávku, ale minul. Hned nato si na druhé straně vytvořila tlak Slavia, nebezpečně pálil zejména Bednář, ale Kopřiva zachránil pro domácí situaci.

09:46

Chomutovský Šagát dostává dvě minuty za hrubost.

10:00

Chomutov vyhazuje.

1 2 3 4 5 6 7 »

Slavia ztrácí kolo před koncem soutěže tři body na druhou Olomouc, ale vzhledem k horší vzájemné bilanci už ji nemůže předstihnout. Jako první se na severu Čech dostal do slibné pozice slávista Vas, ale brankář Miroslav Kopřiva jeho pokus kryl. Na druhé straně chyběla přesnější muška Ondřeji Kašemu a Růžičkovi, pak musel Furch zasahovat při šanci Gajovského. Na druhé straně se dostala do brejku Slavia, ale na přihrávku Stránského Pletka nedosáhl.

Chomutovského gólmana pak otestoval Bednář. Po polovině úvodní části se hostům naskytla po vyloučeních Šagáta a Rýgla na 41 sekund přesilovka pěti proti třem a pět vteřin před jejím koncem otevřel skóre ránou od modré čáry Bednář. V 15. minutě byl blízko vyrovnání Hřebejk, ale gólu se Piráti dočkali až o dvě minuty později, kdy zakončil kombinaci Hřebejka a Rýgla do odkryté branky Hovorka. Kopřivu ještě před pauzou prověřil Holec. V druhé části nejdříve po přečíslení Slavie střílel Vlasák.

Piráti se pak ubránili při Račukově trestu a navíc Furch musel zasahovat po pokusu Ondřeje Kašeho. Slávisté odolali při Pletkově i Knotkově trestu, velké šance druhá část nenabídla. Až v jejím závěru Furch pokryl po ráně Rutty Hovorkovu dorážku. Po 34 vteřinách třetí třetiny otočil při Vasově pobytu na trestné lavici stav Hovorka, který se trefil přesně z levého kruhu a přiblížil Severočechy k extralize.

Slavia se ale ještě vzepřela, po vyloučeních Rutty a Květoně se jí naskytla na 75 vteřin výhoda pěti proti třem a v 51. minutě smazala ztrátu. Bednář zpoza branky přihrál Pletkovi, který střelou k tyči nedal Kopřivovi šanci. Prodloužení pak neodvrátila početní výhoda Pirátů při Novákově trestu. Slavia mohla ziskem dodatečného bodu odložit rozuzlení celé baráže do posledního kola, ale po třech minutách hry jejich naděje ukončil najíždějící Rýgl. Jeho trefa po přihrávce Ondřeje Kašeho zároveň rozhodla o udržení Olomouce.

Piráti Chomutov - HC Slavia Praha 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Hovorka (Rýgl, Hřebejk), 41. Hovorka (Hřebejk), 64. Rýgl (O. Kaše, Hovorka) - 12. Štich (Bednář, Vlasák), 50. Pletka (Vlasák, Bednář). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Jelínek, Ondráček. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 5250.

Chomutov: M. Kopřiva - Rutta, Skinner, Rýgl, Drtina, Šulák, Toman - Hovorka, Gajovský, Hřebejk - D. Květoň, V. Růžička ml., O. Kaše - McGregor, Dušek, L. Květoň - Račuk, Chlouba, Šagát. Trenéři: B. Kopřiva a Totter.

Slavia Praha: D. Furch - A. Růžička, Štich, J. Novák, Šenkeřík, Kolařík, Knot - Bednář, Vas, Sklenář - Holec, Vlasák, J. Doležal - Stránský, Pletka, Kolář - Babka, Andres, Poletín. Trenéři: J. Beránek a Srdínko.

Aleš Totter (Chomutov): "Na obou týmech bylo vidět odhodlání a že se hraje o všechno. Myslím si, že my jsme měli drobnou výhodu, že jsme v uvozovkách měli v záloze zápas v Olomouci a Slavia hrála o všechno. První klíčový moment bylo vyrovnání tři minuty před koncem první třetiny. Pak to bylo hodně o druhém gólu. My už jsme věřili, že to uhrajeme na 2:1. Pak přišlo vyloučení do tří a vyrovnání. Druhý důležitý moment bylo, že jsme zůstali stále aktivní. Vybojovali jsme si přesilovku, tu jsme neproměnili. Říkali jsme, že si v prodloužení jdeme pro ten bod a nebudeme spoléhat na nájezdy. Ukázalo se to jako důležité a rozhodující. Díky aktivitě všech čtyř hráčů jsme tam vjeli do volného prostoru a rozhodli krásnou střelou."

Josef Beránek (Slavia): "Samozřejmě jsme věděli, že tady potřebujeme dva body. Myslím si, že jsme tady odehráli dobré utkání, ale nebylo to na to, aby to stačilo. Všechny ty zápasy byly velká zátěž. Není to lehká soutěž, ale celou sezonu bych nerozebíral. Já si myslím, že kluci hráli výborně a odehráli jsme dneska dobrý zápas. Samozřejmě ty pocity nejsou příjemné. Co to znamená pro Slavii, je otázka na vedení."