neděle 22. října 2017 Sabina
EURO HOCKEY TOUR

Rusové vyšli proti Finsku naprázdno. Prohráli a nedali ani gól

Tampere (Finsko) – Druhé místo v tabulce Euro Hockey Tour má nového držitele, a to hráče Finska. Seveřané na stříbrné pozici porazili Rusko, které zdolali doma 3:0. Oba celky mají na kontě třináct bodů. Vítězný gól v Tampere vstřelil v 26. minutě útočník Jokeritu Helsinky Tommi Huhtala. Další branky přidali Suomi v závěrečných dvou minutách.

Fin Rasmus Ristolainen tvrdě naráží do ruského reprezentanta Sergeje Mozjakina

Finové měli ve druhé třetině výraznou střeleckou převahu, Konstantina Barulina zaměstnali 14 pokusy, ale znovu se prosadili až v čase 58:15. Na 2:0 zvýšil další zástupce KHL Sami Lepistö z Jekatěrinburgu.

Výsledek zpečetil Petri Kontiola střelou do prázdné branky 15 sekund před sirénou. K vítězství Finům pomohly i posily z NHL, obránci Rasmus Ristolainen z Buffala a Jyrki Jokipakka z Dallasu.

Finové měli ve druhé třetině výraznou střeleckou převahu, Konstantina Barulina zaměstnali 14 pokusy, ale znovu se prosadili až v čase 58:15. Na 2:0 zvýšil další zástupce KHL Sami Lepistö z Jekatěrinburgu. Výsledek zpečetil Petri Kontiola střelou do prázdné branky 15 sekund před sirénou. K vítězství Finům pomohly i posily z NHL, obránci Rasmus Ristolainen z Buffala a Jyrki Jokipakka z Dallasu.

Svěřenci Kariho Jalonena zvítězili nad sbornou stejně jako v listopadu na turnaji Karjala (6:2), v prosinci v Soči se naopak radovali Rusové po výsledku 2:0. Další vzájemný zápas, který se, stejně jako dnešní duel, bude započítávat i do seriálu Euro Hockey Challenge, sehrají týmy v sobotu v Helsinkách.

Finsko - Rusko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. Huhtala (Hartikainen), 59. Lepistö (Immonen), 60. Kontiola (Osala, Salmela). Rozhodčí: Sjöqvist, Öhlund (oba Švéd.) - Suominen, Puolakka (oba Fin.). Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 7131.

Finsko: Engren - Lepistö, Hietanen, Salmela, Lajunen, Jaakola, Ristolainen, Jokipakka, Mäntylä - Pihlström, Immonen, Hartikainen - Salminen, Kontiola, Aaltonen - Osala, Hytönen, Louhivaara - Huhtala, Wirtanen, Pesonen - Petrell. Trenér: Kari Jalonen.

Rusko: Barulin - Zubarev, Jakovlev, GrigßęĽŮ Antipin, J. Birjukov, Mironov, Jarullin - Plotnikov, Loktionov, Slepyšev - Zaripov, Gazulin, Širokov - Averin, Popov, Mozjakin - Sošnikov, Kokarev, Zubov. Trenér: Oleg Znarok.